Самка підорлика повернулася у пущу

Віктор Місіюк, На здоров'я
26/03/2020, Leave a comment

Весна – час повернення птахів на місця гніздування. Завдяки сучасним технологіям людині відкриваються нові, невідомі подробиці з життя пернатих. 

Птахи Біловезькій пущі – найдавнішого ліси Європи, так само задіяні в цих дослідженнях. Влітку 2017 року група орнітологів з Естонії, Білорусі та Польщі зловила тут і позначила супутниковими GPS-GSM передавачами трьох дорослих великих підорликів – глобально-загроженого виду птахів: дві самки «Альжусю» і «Юзефіну», а також самця «Поліщука»). Позаду два повноцінних сезону спостережень. 

alzhusya.jpg
Настала третя весна … Традиційно, самої «патріотичною» є Альжуся. Вже 12 березня вона першою з помічених великих підорликів перетнула кордон Білорусі. Ще 4 березня самка була в 200 км на південь від наших кордонів. Дощі і північний вітер цілий тиждень заважали їй просуватися далі. За треків видно, що Альже не годувалась, а просто відсиджувалася в лісових масивах Вінницької та Житомирської областей України в очікуванні погоди і попутного вітру. З якоїсь невідомої причини вона в черговий раз летить з місця зимівлі не прямо в Біловезьку пущу, а робить велике півколо через схід, залітає в районі Ольманскіх боліт, потім рухається на захід. Такий же маршрут вона виконала навесні 2018 року.

подорлик 2.jpg
І ось, 19 березня, тобто за тиждень, Альжуся дісталася до рідної Біловезькій пущі (сім днів у неї зайняв шлях від Греції, де вона зимувала, до рідного гнізда). Поки не прилетів самець, вона оглядає околиці. «Житлове питання» пізніше вони стануть вирішувати разом. 

подорлик 1.jpg

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь