Світязь можна наповнити прип’ятською водою

Віктор Місіюк, На здоров'я
12/02/2020, Leave a comment

За останні місяці рівень води у Світязі завдяки дощам підвищився на вісім сантиметрів. Але це дуже мало. Оскільки вода місцями відступила від берега на 50—70 метрів. Могли б зарадити рясні снігопади, але їх немає. Тож Світязю треба допомагати.

Колишній заступник начальника тодішнього обласного управління «Волиньводгосп» Тарас Корнійчук підказав керівництву Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області можливість перекидання води з Прип’яті старими, збудованими майже 90 років тому, каналами.

Це цілком реально, — погоджується начальник регіонального офісу Ростислав Кравчук. — Тим більше що на Прип’яті, при виході з неї каналу, стоїть шлюз № 10, який зможе регулювати рівень води у річці, щоб та могла самопливом потекти в бік Світязя. Тим паче що на своєму шляху вона спершу потрапить в озеро Линовець. Його площа лише дев’ять гектарів, але цього досить, щоб уповільнити плин води, дати їй можливість відстоятися.

Далі з Линовця, рівень якого на десять сантиметрів вищий, каналом надходитиме безпосередньо в Світязь. Нами вже проведено аналізи води з Прип’яті. За якістю вона цілком придатна, щоб поповнювати Світязь. Звичайно, ми маємо подбати і про здоров’я самої Прип’яті, а тому забір із неї проводитиметься в межах санітарних норм, щоб не нашкодити флорі та фауні нижче шлюза-регулятора. Через те очікується, що забір води з річки переважно проводитиметься весною під час паводків або в літньо-осінні повені. Це теж дасть змогу доправляти в Світязь якісну воду.

Пропонована магістраль багато років не використовувалася.

Звичайно, стан каналів, довжина яких 10,4 кілометра, нині незадовільний. Оскільки вони внутрішньогосподарські і перебували на балансі Світязької сільської ради, яка не мала ні коштів, ні фахівців для обслуговування і ремонту мережі. Тож доведеться не лише чистити канали від мулу, а й рубати чагарники і дерева, які виросли на них, будувати нові та ремонтувати старі водорегулюючі споруди. До речі, цим каналом ми зможемо подавати воду не лише в Світязь, а й в озеро Люцимер, яке колись славилося своїми рибними запасами. 

За матеріалом Голос України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *