Сестри-князівни вінчалися в один день

ПроСВІТ, Культура
12/10/2020, 1 Comment

15 лютого 1722 року відбулася одна з найбільш урочистих церемоній в історії пинського єзуїтського костелу. Одночасно стали до шлюбу дві доньки великолитовського канцлера князь Михайла-Сервація Вишневецького. Князівни, різниця у віці між якими складала один рік, були єдиними спадкоємцями впливового магната. Решта дітей померли в малолітніми.

Костел і колегіум єзуїтів в Пинську. Колоризація Сергія Дем’янова

Вінчав молодих бискуп луцький і берестейський Стефан Богуслав на Рупньові і Янушовичах Рупневський. Серед присутніх були уніатський пинський єпископ Феофіл Годебских і лещинський архімандрит Полікарп Пилипович. З панегіриками виступали піари з Любешова і Дубровиці.

Князь Михайло Вишневецький

Чоловіком Ганни став гоздавський староста Огінський, Ельжбета вийшла заміж за коронного ловчого Замойського. По тій причині “прибула величезна кількість гостей як з Корони так і з Литви”. “На ту урочистість зїхалися пани і сенатори з усього краю”. Серед присутніх були краківський воєвода Ян Вишневецький, віленський воєвода, великолитовський гетьман Людвик Потій, троцький воєвода Казимир Домінік Огинський, жемойтський староста Казимир Заранок, київський воєвода Юзеф Потоцький, руський воєвода Ян Станислав Яблоновський, маршалок литовський Павло Кароль Сангушко. За старішу доньку батьки дали 20 тисяч злотих посагу, сам молодий вніс до родини 40 тисяч злотих.

Місце вибору шлюбу було не випадкове. Обидві князівни народилися в Пинську. Тут вінчалися їх батьки. Саме ж весілля проходило в палаці Вишневецьких сусіднього з Пинськом маєтку Каролин, який князь почав будувати в 1709 році.

 

1 thought on “Сестри-князівни вінчалися в один день”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *