Символічний реалізм Сергія Козака: Бересть. (ВІДЕО)

Свій авторський стиль Сергій Козак називає символічним реалізмом. Справді, більш трапну назву знайти складно. Роботи майстра є поєднанням реалістичних традицій з міцним впливом символізму постімпресіонистичних течій сучасного мистецтва. Не зважаючи на повнокольоровий вигляд в них лишається ескізна відкритість, яка провокує на пошук.

На картині, яка має назву “Спадщина”, зображено три періоди історії міста: долітописний, часів Руси і часів Великого князівства литовського. Так і проситься, щоб на задньому тлі з’явились контури міста ХІХ і ХХІ століття.

На передньому плані сивий гусляр, який на капищі передає в піснях безцінну спадщину молоді. Русоволосий хлопець тримає в руці грамоту, привілей, який забеспечує свободи йому і його нащадках. Поряд з хлопцем жіноча фігура в малоритському строї. Її міцний з’язок з небом, природою підкреслюють небесні ворошки і сивий, як хмари, глечик. коріняться витоки міської біло-блакитної символіки? В тексті Павла Шпилевського про легенду фігурує “скотій” біг Волос, з чим, очевидно, пов’язна присутність трьох коров’ячих або зубриних черепів. В тлі два дерева, які фігурують в основних варіантах походження назви міста – берест та береза. Їх присутність на картині чудова догадка про те, що “капище Шпилевського” навколо якого розрослося місто було в священому гаї. Вистілені тут родинні ходники, переростають у середньовічні мощені вулиці, бруковані ренесансні гостинці, сучасні асфальтні проспекти … . І зміст картини при тому ще не вичерпаний. Стілечки кинулося у очі зразу. А допитливий глядач і, особливо, учень знайде для себе значно більше і алегоричний образ Берестя стане ще більш багатим.

Цикл авторських розповідей Сергія Козака про його роботи записано під час персональної виставки, присвяченої 1000-річчю першої згадки про Бересть і 65-річчя митця. Слово майстру … .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *