Ситуацію зі зневодненням розгляне уряд

ПроСВІТ, На здоров'я
01/01/2020, Leave a comment

Для встановлення причин обміління озер Шацької групи залучили науковців Інституту водних проблем і меліорації НААН України, які надали не лише висновки своїх досліджень, а й пропозиції вирішення проблеми. Робоча група встановила причини обміління Шацьких озер, а також презентувала Концепцію програми збереження Шацького поозер’я.

За результатами досліджень вагомим чинником обміління є зміна клімату. Окрім того, посилює негативний вплив змін клімату на обміління групи Шацьких озер також неефективне функціонування наявного фонду меліоративних систем. Також не виключений вплив не тільки на обміління  групи Шацьких озер, а і зневоднення всієї території як Шацького поозер’я, так і всього Західного Полісся, розробки білоруською стороною родовища «Хотиславське».

На основі отриманої інформації розроблено та обґрунтовано комплекс заходів щодо сталого водозабезпечення території Шацького поозер’я, що своєю чергою потребуватиме розроблення, прийняття і виконання державної Програми збереження Шацького поозер’я на період до 2030 року з конкретним фінансуванням та відповідальними.

Голова Волинської облдержадміністрації Юрій Погуляйко відповідний звіт (наукове обґрунтування) й Концепцію програми збереження Шацького поозер’я направив Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування лист з проханням сприяння у виділенні коштів державного бюджету для розроблення державної цільової екологічної програми «Регулювання гідро-екологічного балансу для збереження озер Шацької групи, річкових та водно-болотних комплексів Полісся».

За матеріалом Волинської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *