Води стало більше. Гідрологічна ситуація складна.

ПроСВІТ, На здоров'я
30/01/2020, Leave a comment

Через зниження рівнів води в озерах Шацького національного природного парку, і, зокрема, озера Світязь склалася складна гідрологічна ситуація.

Робоча група з питань обстеження та виявлення причин обміління озера Світязь у складі працівників парку підготувала фото-матеріали та акт обстеження озера. Також Шацький парк спільно з Інститутом водних проблем та меліорації НААН України працює над розробкою заходів щодо покращення гідрологічної ситуації Шацького поозер’я. Разом з Фізико-механічним інститутом імені Карпенка було проведено ряд заходів на дослідження замулення карстових лійок. За результатами досліджень було зроблено висновки, що обсяги надходження води, в основному, формуються джерелами, розташованими в цій зоні, і що на продуктивність водопостачання цих джерел інтенсивніше впливає зниження рівня грунтових і поверхневих вод, а не зміна напірності глибоко розміщених джерел підземних вод.
Працівники парку проводять постійний гідрологічний моніторинг по заміру рівнів грунтових і напірних вод по свердловинах та динаміки рівнів поверхневих вод по озерах Шацького національного природного парку. Дослідження ведуться щомісячно з 1985 року.

Згідно даних моніторингу рівень води в озері Світязь піднявся на 6 см і станом на 28 січня 2020 року становить 162,97 метрів над рівнем моря.  

За матеріалом Шацького Національного природного парку 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *