Скіфський наконечник

ПроСВІТ, Новини
05/04/2020, Leave a comment

Заступник директора з наукової роботи Інституту історії Національної академії наук Білорусі археолог Вадим Лакіза 4 квітня 2020 року опублікував фото дуже цінної знахідки: “Я не можу не поділитися з вами! Знахідки та відкриття тривають! Ось скіфський наконечник 5-4 століття до нашої ери! Каменюки. Біловезька пуща. Територія Археологічного музею під відкритим небом“.

Сезон 2020 року на невеликий території археологічного музеї Національного парку “Біловезька пуща” приніс чимало знахідок. Одна цікавіша за другу. Саме таким є наконечник скифської стріли.

За скромною по розмірах знахідкою стоїть ціла доба. Присутність бойових стріл говорить про те, що територія пущі входила до Pax Scythorum. Скифські стріли находили у Франції, на півдні Італії, на південному березі Балтійського моря і на Алтаї. За  допомогою особливого типу луків скіфам вдалося розгромити одну з найпотужніших цивілізацій Давнього світу – Асирію.

Скіфи користались так званими ретрофлексними композитними луками, які також називають скіфськими. В чорноморському місті Ольвії зберігся напис згідно з яким лучник Анаксагор пусти стрілу зі скіфського лука на 521 метр. При тому сил, що натягнути скіфську зброю вистачало і у жінок, і у підлітків. Пліній Старіший навіть приписав саме створення луку сину Юпітера Скіфу. Лук був основною зброєю того часу. Про його значення говорить те, що скіфи використовували лук в обряді побратимства.

Залишити відповідь