Служба охорони стежить за вирищуванням заборонених інвазивних рослин

ПроСВІТ, На здоров'я
16/09/2021, Leave a comment

Територіальні органи Мінприроди та служба охорони Національного парку «Біловезька пуща» ведуть контроль за недопущенням вирощування рослин, заборонених до інтродукції та акліматизації. З метою збереження біологічного різноманіття Міністерство природних ресурсів і охорони навколишнього середовища нагадало про неприпустимість їх використання в озелененні парків, скверів, смуг відведення залізниць і автомобільних доріг, прибудинкових територій.

Перелік рослин встановлено Постановою Міністерства природних ресурсів і охорони навколишнього середовища Республіки Білорусь від 28.11.2008 №106 «Про деякі питання регулювання інтродукції та (або) акліматизації рослин».

Під забороною знаходяться наступні види рослин:
деревні (клен ясенелистий, робінія звичайна);
трав’янисті (борщівник Сосновського, борщівник Мантегацці, золотушник канадський, золотушник гігантський, коноплі звичайні, мак городній, їжакоплідник виткий).
У разі встановлення фактів посадки і вирощування інвазивних видів рослин державними інспекторами з охорони навколишнього середовища буде вжито заходів реагування відповідно до чинного законодавства.

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь