Сміттєзвалища вичерпали свої ресурси

ПроСВІТ, На здоров'я
28/04/2020, Leave a comment

Проблема належного облаштування полігонів зберігання твердих побутових відходів не втрачає своєї гостроти. Фактично всі вони – або незаконні, або вичерпали ресурс експлуатації, або на грані закриття.

Більшість новостворених громад виявилася не готовими до цивілізованого облаштування сміттєзвалищ та експлуатації їх згідно санітарно-епідеміологічних норм. Не став виключенням і Турійськ, на базі якого створено велику та потужну об’єднану територіальну громаду. Сміття працівники житлово-комунальних служб та інші установи, організації та окремі громадяни вивозять побутовий непотріб за кілька кілометрів від міста дорогою в бік м. Рожище, де складають у лісосмузі. Щоправда, зеленими насадженнями кількагектарну територію, тотально засмічену різноманітним непотребом, назвати важко: сміттєзвалище не обгороджене, тому вітер буквально здуває поліетиленові мішки та інші відходи людської життєдіяльності та розкидає поміж дерев і кущів. На смітнику обжилися громадяни незрозумілого соціального статусу та приналежності, які навіть у період карантинних обмежень та заборони відвідування лісів перебирають і сортують якісь «корисні копалини». Повсюдно видно сліди від пожежі, в багатьох місцях у повітрях піднімається дим від тліючих вогнищ…

Петро Сулік помістив в гурпі “Мій Шацьк” фотографію зроблену 27 квітня 2020 року на озері Чорне. Якщо в інших місцях планети природа під впливом пандемії активно відновлюється, то в Шацьку під впливом карантину відновлюються купи сміття. “Карантин, природа чекала відпочинку. Можливо вона і створює подібні віруси , щоб спасти планету від подібних паскуд,” – підписав фото автор.

Світлина від Петра Суліка.

Царство антисанітарії, підвищеної пожежної небезпеки та забруднення довкілля вичерпало свої можливості. Час зрозуміти і діяти.

За матеріалом Волинська газета.

Залишити відповідь