Сотні гектар засипало попелом. Палає Національний парк

ПроСВІТ, На здоров'я
16/04/2020, Leave a comment

Складається враження, що басейн Прип’яті навесні перетворився у вогняне море. Особливо складно гасити торфовища, температура палаючого торфу сягає тисячі градусів. Є небезпека провалитися у вигорілі пустоти.

У верхів’ях ріки, поблизу Ратеня, триває гасіння пожежі на торф’яника села Шменьки, яку виявили 13 квітня на площі близько 2,5 гектара. За два дні вдалося потушити 1,5 гектара. На місці події працюють 11 рятувальників 14-ї державної пожежно-рятувальної частини (Ратне) і сім місцевих жителів.

В межиріччі Прип’яті і Стоходу з 7 квітня горить торфовище на ділянці площею 10 гектарів. Для її ліквідації розгорнуто зведений загін з числа співробітників 12-ї (Любешів), 4-ї (Ковель) та 8-ї (Камінь-Коширський) державних пожежно-рятувальних частин. На місці події працюють понад 30 рятувальників, залучено 5 одиниць основної та спеціальної пожежної техніки та 5 мотопомп, трактор.

Тільки недавно рятувальники впорались з пожежею на території національного парку “Прип’ять-Стохід” в околиці села Сваловичі.

З початку квітня триває масштабна пожежа у Нобельському національному природному парку, що у Зарічненському районі. Там вже вигоріло 290 гектарів лісу. Найбільше на територіях Сенчицької сільської ради – 70 гектарів та Омитської сільради – ще 220 гектарів.

На Рівненщині спалахнув Нобельський парк: згоріло майже 300 гектарів лісу (ФОТО)

Інспектори встановили, що причиною пожежі стали підпали сухої трави на території парку. Розмір збитків сягає 236 500 гривень.

На Рівненщині «підпалили» Національний парк «Нобельський»

Поліція намагається встановити паліїв. Штрафи за підпал у країні збільшено у 18 разів.

За матеріалом Все.

Залишити відповідь