Соціальна реклама змінює ставлення до бездомних тварин

Шляхи до мети

У минулому році, напередодні холодів, ньюсмейкером в темі захисту тварин був Кобринь. Там вперше цілеспрямовано за допомогою керівництва району встановили теплі будиночки для кішок. Було п’ять, в цьому році додали ще шість. Небайдужі громадяни об’єдналися з адміністрацією міста та австрійським  центром «Лісабона» , який займається охороною тварин. Директор організації  Алекс Фолон  розповів, які ідеї вони допомагають втілити в нашій країні.

Будиночки були другим проектом в Кобрині. Вони створювалися за прикладом Польщі, Румунії, Італії, де подібні місця проживання дуже популярні серед вусатих-смугастих. Вони допомагають бездомним котам вижити, зігрітися взимку.

Першим же проектом була пільгова стерилізація котів і собак . Інакше скоротити кількість бродячих тварин на вулицях практично неможливо. Акція передбачає безкоштовну стерилізацію дворняг і знижки до 90% для малозабезпечених господарів, в тому числі для пенсіонерів, інвалідів.

Третій проект – стаціонарні годівниці і поїлки. Для того щоб нагодувати тварин волонтери зробили стаціонарні годівниці, пофарбували їх в жовтий колір, намалювали лапки. Вийшло красиво і корисно.

Новий проект- соціальна реклама. Алекс Фолон каже, що в перший же день по рекламі на білборді з приватного притулку забрали собаку, яка вже довгий час не могла знайти собі будинок. Лариса Слобода працює завідуючою в продуктовому магазині, і часто непотрібних кошенят і цуценят скидають під її дверима. Мовляв, людей тут багато, хтось погодує. Виходить, свою кішку стерилізувати шкода, а залишити малюків без даху і їжі – це нормально. 

Щоб змінювати таке ставлення на більш гуманне, в Кобрині запустили ще один проект «Ми відчуваємо». Це фотографії тварин, які також відчувають біль, зрада, страх … Проект «подорожує» по школах міста та району, зупиняючись в кожному на два місяці, щоб всі діти знали, що тварина – це не іграшка.

Допомагають і діти

Пані Лариса каже, що після всієї роботи, що була зроблена, на вулицях міста дійсно стало менше безпритульних тварин. Єдине, вони залишаються на місці колишнього військового аеродрому, де зараз йде будівництво житлових будинків. Це теж наша «традиція»: доглядати за собакою, поки вона будівництво охороняє, а після закінчення робіт виїхати і залишити її напризволяще.

зарубіжний досвід

Алекс Фолон вважає, що найкращий шлях до вирішення проблеми тварин на вулиці – кооперація захисників тварин і влади. Точково організація «Лісабона» допомагає волонтерам і в інших містах, але Кобринь був обраний як місто, в якому можливо відпрацювати комплексний підхід.

За його словами, в Німеччині та Австрії в притулках перебувають тварини з інших країн: Румунії, Італії, Хорватії … Права тварин в Євросоюзі захищаються конвенцією. У Німеччині – ще й Конституцією. Там існує окрема професія захисника тварин і окремий магістрат (виконавчий орган). Якщо у людини є кішка, може прийти перевіряючий і подивитися, в яких умовах вона живе. У законі прописано все до дрібниць. Необхідно, щоб у кота було вікно, що виходить на вулицю, сітка на ньому, щоб випадково він не випав, миска повинна бути завжди чистою. Для притулків є норми, скільки квадратних метрів має припадати на одну тварину, що можна використовувати для очищення стін і підлоги.

В Австрії соціальна реклама, спрямована на охорону тварин, крутиться в усьому громадському транспорті кожні п’ять хвилин, не кажучи про білборди та газети. Така пропаганда, вважає Алекс Фолон, дуже дієва. Люди починають замислюватися. Якщо хтось прочитає слоган «дружба не має породи», в його серці може щось пробудиться, і він подумає, що, дійсно, головне допомогти і, як то кажуть, врятувати людину в собі.

А ще не так давно в Кобрины зробили перший в країні майданчик для вигулу собак, обладнаний за всіма європейськими правилами.

За матеріалом Зелений портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *