“Співробітник банку” телефонував з Греції

Віктор Місіюк, Новини
28/09/2021, Leave a comment

24 вересня в міліцію звернувся 46-річний житель Берестя. Йому зателефонував нібито співробітник банку і повідомив, що на ім’я клієнта хтось намагається оформити кредит. Щоб зупинити транзакцію, потрібно було надати ідентифікаційний номер паспорта та СМС-коди підтвердження. Після розмови чоловік виявив пропажу з банківського рахунку більш 12 тисяч рублів. Зв’язатися з “співробітником банку” не вийшло, оскільки він дзвонив кілька разів з різних номерів.

Слідчий запитав відомості про рух грошей по карт-рахунку потерпілого. З’ясувалося, що дзвінки надходили з абонентських номерів стільникових операторів Греції. Планується направити міжнародні прохання про надання правової допомоги для встановлення особи злочинця.

За минулий тиждень слідчі Брестської області порушили 20 кримінальних справ проти кіберзлодіїв, які найчастіше отримували реквізити банківських карт за допомогою фішингових інтернет-сторінок, що імітують оформлення справжніх сайтів. У деяких випадках шахраї представлялися співробітниками банків і виманювали потрібну інформацію. Загальна сума завданих збитків потерпілим становить понад 36 тисяч рублів.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь