Статут ВКЛ обговорять фахівці в галузі історії та права з 6 країн

12 жовтня Інститут історії НАН Білорусі за підтримки Польського Інституту в Мінську організовує Міжнародну наукову конференцію “Статут 1588 року: законодавчі гарантії суверенітету ВКЛ”.

Конференція стане важливою подією в рамках святкування ювілею прийняття третього Статуту ВКЛ, майданчиком для вивчення історії законодавства і державності Білорусі часів Великого Князівства Литовського. В її роботі візьмуть участь найбільш відомі фахівці в галузі історії держави і права з Білорусі, Росії, Литви, Польщі, України та Чехії. На конференції планується представити і обговорити результати новітніх досліджень з історії держави і намітити перспективи подальших спільних досліджень.

Проблемне поле конференції включає історіографію, археографії та джерелознавство; історичні передумови розробки Статуту ВКЛ 1588 роки; судову систему ВКЛ, Польського королівства і Речі Посполитої; видавничу діяльність в ВКЛ, мова Статутів ВКЛ та інших правових актів.

Аналіз Статуту 1588, як основного законодавчого акту суверенної держави, – головне завдання міжнародної конференції. Передбачається, що в результаті буде сформований необхідний науково-теоретичний фундамент, на якому будуть базуватися знання з історії держави і права Білорусі і який дозволить створити базу для практичного використання досягнень історичної та юридичної науки. Конференція буде сприяти налагодженню міжнародного наукового співробітництва, зробить доступними для суспільства новітні знання з історії, які будуть впроваджуватися в навчальний процес.

Відкриття та пленарне засідання конференції відбудеться 12 жовтня 10.00 в Інституті історії НАН Білорусі (вул. Академічна, 1).

Криниця: Звязда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *