Створено Нобельський Національний природний парк

ПроСВІТ, На здоров'я
06/09/2018, 2 коментарі

 5 вересня міністр екології та природніх ресурсів України Остап Семерак повідомив на сторінці в fb про те, що уряд прийняв рішення про створення в Зарічненському районі Рівненської області Нобельського Національного природного парку. “Для природи – це можливість зберегти унікальні природні комплекси Західного Полісся. Для місцевого населення – можливість працевлаштуватися в своєму регіоні. Для України – великий крок вперед по збільшенню природно-заповідних територій“. До території національного парку включено 25318,81 га земель державної власності, які надані парку в постійне користування.

 Туристам ця територія відома завдяки “Поліському трамваю”: “через нього пролягатиме маршрут вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне», яка є найдовшою вузькоколійною залізницею Європи і вважається однією з візитних карток Рівненщини і туристичною родзинкою України.” Центром майбутнього парку стане давнє літописне місто Нобель. Територія прилегла до озера добре відома археологам, як місце чисельних стоянок та селищ. Світлина від Остапа Семерака.

Головним багатством цього регіону є унікальні природні ресурси, які потребують надійного захисту. Створення національного парку є закономірним продовженням попередніх екологічних ініціатив, переконаний міністр: “Більша частина нового парку входить до складу об’єкта Смарагдової межі, що підтверджує – в світі вже давно визнали його унікальність і природну цінність. Нобельський НПП межуватиме із двома об’єктами ПЗФ – НПП «Прип’ять-Стохід» та Рівненським природним заповідником“. Прийняте рішення дозволить включити в природоохоронну зону більшу частину верхів’я Прип’яті. 
Світлина від Остапа Семерака.
Остап Семерак подякував усім, хто був причетним до створення нової природоохоронної території, оскільки створенню парку передувала багаторічна праця фахівців та ентузіастів. “До цього рішення більше десяти років йшли десятки природооохоронців, екологів, науковців, громадських активістів За ним велика спільна робота всієї екологічної громадськості та державної влади.” Рішення уряду має затвердити Президент України Петро Порошенко.

2 thoughts on “Створено Нобельський Національний природний парк”

Залишити відповідь