Стихійним смітникам оголосили війну

ПроСВІТ, На здоров'я
12/01/2021, Leave a comment

– Місяць тому цю окраїну Володимирця вже зачищали, а хіба щось змінилося? Сміття вивезли багато. Не одну тонну. Але вам, мабуть, не віриться, що те, про що кажу, правда… – каже Володимир Артюшик, який  у селищній раді відає благоустроєм. Диву даєшся, що чоловік не стомився боротися з екологічним варварством. Бо якщо люди-шкідники залишають підлуваті «автографи» навіть у центрі селища, то що казати про окраїни? Здовж закутка неподалік автотранспортного підприємства кількасотметрова смуга сміттєвих розсипів.

Подібне і в районі колишнього колгоспу. Можуть наслідити і на виїзді до Антонівки. А ще одна облюбована «сміттєвиками» місцина – гарне, але захаращене урочище поблизу колишньої птахоферми. Туди теж вторували дорогу «любителі чистоти», видаляючи всяку зайвину з подвір’їв. І, мабуть, навіть радіють, що земля та не селищна, тож лісівникам не до них, а селрадівці на гарячому якщо й застукають, то не покарають – руки короткі.

Про бажання дати по руках забруднювачам кажуть в кулуарах селищної ради. Намір, як здалося, серйозний. Отож, отримавши квитанцію на штраф, хай ніхто не дивується. А якщо вивезене в лісопосадку сміття, маючи на те докази, комусь повернуть прямо на подвір’я, – хай не ображається. Яка заслуга, така і плата!

Життя нікого не балує. Послуги, які отримуємо, дорожчають. Не виключено, що й утилізація сміття стане платною. Як на це зреагуємо? Небувалим розквітом стихійних смітників? То буде найсумніше з можливого, бо цивілізований світ давно від цього відійшов. Свідомі люди вже давно сортують сміття і вважають його цінною промисловою сировиною. І такий господарський підхід до проблем екології треба культивувати в Україні, зокрема й у Володимирці. Зможемо, зуміємо – і тоді не доведеться товкти кулаком в лоб: «Розуму – палата, а ключ від неї – згубився!»

Залишити відповідь