Сукачівський вітряк спалили

В ніч на 9 травня о 3:30 місцевим рятувальникам повідомили про пожежу, горів старий вітряк в Сукачах (офіційна назва з 1976 року Лісняки). На жаль, дерев’яна споруда горіла так швидко, що пожежники не встигли її загасити. 

Вітряк в Лісниках був побудований на початку минулого століття. Ним володів місцевий житель. За радянських часів він перейшов до колгоспу, пережив війну, а в 60-ті роки був закинутий.

Будова стояла і старів, поки кілька років тому нею не зацікавився підприємець з Дорогичиня. Він планував перевезти млин в приватний музей народного побуту.Однак, як повідомляв ПроСВІТ, при спробі його завантажити на машину зламалася стріла підйомного крана. Вітряк впав набік і розвалився на декілька частин.Ветряк подняли и поставили на то же место. Фото: Валентина Лукьянович.

Відновили млин вже за рахунок райвиконкому. Будівлю скріпили, підняли і поставили на попереднє місце. Пізніше місцева влада вирішила перетворити млин в пам’ятку. Велась дискусія про те, де він находитись. Крім Дорогичиня, розмова велась про музей у Бездіжі і, звичайно, самі Сукачі. Цим планам не судилося збутись. Сукачівський вітряк, потрапив у центр уваги районної, обласної та республіканської преси, як рідка пам’ятка дерев’яного народного будівництва, згорів. Ні районнеий відділ культури, ні місцеві музеї, ні республіканське товариство охорони пам’яток, ні краєзнавці, ні громада не змогли забезпечити його сохранність. Після пожежі відновленню млин не підлягає – від нього залишилися лише вуглі.

Вітряк знаходився в полі, до електрики підключений не був. Та й гроза в ту ніч не бушувала. Тож причини загоряння ще доведеться з’ясувати слідству. ÐŸÐ¾Ð¶ÐµÐ¶Ð½Ð¸ÐºÐ¸ приїхали, коли млин вже догорала - вогонь її повністю знищив. Фото: Дрогичинського РОЧС.

У нас на суботу був запланований суботник, прибирання території навколо вітряка, – каже Валентина Лук’янович, директор Будинку соціальних послуг Лісників. – А тепер що … Залишається тільки розвести руками. Млин війну простояв, а тут на 9 Травня згорів …– Стільки говорили про той вітряк, що він згорів, щоб не дістатися нікому. Чекаємо, що міліція скаже. Хоча яка вже різниця, не будеш же новий млин на попелищі ставити, – кажуть жителі Лісників.

За матеріалом Заря

  • 1
    Поділитися

1 thought on “Сукачівський вітряк спалили”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 thought on “Сукачівський вітряк спалили”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *