Температурний рекорд в пущі зафіксувала автоматична метеостанція

ПроСВІТ, На здоров'я, Новини
13/07/2019, Leave a comment

Червень 2019 року видався надзвичайно теплим: температура повітря била всі рекорди, а стовпчики термометрів піднімалися до +35 і вище. У Біловезькій пущі червнева спека 26 числа досягла +36,6 градуса. В цей же день в Білорусі був побитий температурний рекорд дня за весь період метеоспостережень. Максимальна температура повітря 26 червня по країні була зареєстрована в місті Високе Берестської області і склала + 34,4ºС. Це на 0,7 градуса вище попереднього максимуму, зафіксованого 26 червня 2016 року в Дорогичині Берестейської область. За звичай підвищена температура характерна для розпеченого асфальту і бетону в містах, а ось для низинного, волого місця, яким є долина пущанської ріки Лісної такі високи показники справді аномальні.

Температура на градуснику автомобіля. Бересть 30 червня 2019 року

Метеорологічні спостереження на метеостанції я в Каменюки, де знаходиться дирекція Національного парку “Біловезька пуща”ведуться з 1948 року. Протягом років лаборанти наукового відділу чотири рази на добу збирали важливу інформацію про погоду, за допомогою яких почалося ведення щорічного Літопису природи Біловезькій пущі. Цілий розділ в ньому присвячений погодним умовам заповідного лісу. Там же фіксуються всі зміни у флорі і фауні, стан природного середовища, фенологічні явища і інше.


Метеостанція «Каменюки»

Найспекотніший день за всю історію метеоспостережень Біловезька пуща пережила 9 Августа 2015 року. Тоді за даними метеостанції, повітря в Каменюках прогрілося до 38,0ºС. Наступного року в науковому відділі національного парку з’явилася нова компактна професійна метеостанція, яка дозволяє щохвилини реєструвати різні параметри навколишнього середовища в автономному режимі.  Новий температурний максимум червня 36,6ºС зафіксувала саме автоматична метеостанція IMETEOLABS PWS-800 .

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *