Територіальні межи змінять

В умовах розвинутої демократії, міцного самоурядування кордони перестають бути незмінними, до них повертається історична логіка та залежність від соціально-економічного укладу.

Під час наради в Центрі місцевого самоврядування стало відомо, що шість районів Волинської області змінять свої межі. Деякі села забажали приєднатися до об’єднаних територіальних громад інших районів. 

Зокрема, Тоболи і Нові Червища хочуть в Приліснеську громаду, тобто з Камінь-Каширського району в Маневицький. Звірів та Дерно, що нині Ківерцівського, можуть приєднатися до Липинської громади Луцького району. А Старовижіські села Секунь та Буцин хочу існувати разом із Дубівською громадою Ковельського району. 

Загалом 11 сільських рад хочуть приєднатися до вже створених об’єднаних територіальних громад. Поки це пропозиції самоурядування, а не остаточне рішення. 

Добровільна децентралізація – на етапі об’єднання сільських рад. Тут діють лише декілька правил. Зокрема, громада має об’єднувати не менше п’яти тисяч мешканців, а ще бути фінансово спроможною. 

“Громада-середнячок по фінансових показниках з доходами на одного жителя – півтори тисячі гривень. У нас таких громад – більшість. Тільки 10 громад з 40-ка мають більше власних доходів на одного жителя”, – розповів експерт з фінансів Центру місцевого самоврядування Анатолій Матвіюк.

За матеріалом Волинь24

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *