Туристичний додаток “Велофорт”

ПроСВІТ, На здоров'я
07/10/2020, Leave a comment

У Бtресті приступили до розробки транскордонного маршруту з мобільним додатком “Велофорт”, який об’єднає 10 фортів Берестейської фортеці по різних боках кордону.

Проект фінансується Європейським союзом і реалізується в рамках програми транскордонного співробітництва “Польща – Білорусь – Україна” на 2014-2020 роки. Загальний бюджет проекту – 56,5 тис. євро. Внесок Євросоюзу становить 50,8 тис. євро. Основним бенефіціаром є Фонд розвитку Берестейської фортеці. Його партнером виступає Фонд цифрової культури з Любліна. 

Ідея проекту полягає в тому, щоб популяризувати транскордонну спадщину Берестейської фортеці, яка представлена фортами і знаходиться на території Білорусі і Польщі. Ще одна мета – підтримка розвитку велотуризму та велоінфраструктури. У нас вже були дослідження, пов’язані з фортами. Крім того, ми проводили велопрогулянки і зрозуміли, що велосипедний спорт в Бересті досить популярний, є можливості для його розвитку і інтерес до цієї теми“, – зазначила заступник директора з проектів Фонду розвитку Брестської фортеці Аліна Дерев’янко.

Також в додатку “Велофорт” буде додаткова, необхідна для туристів, інформація про меморіальному комплексі, інших музеях Берестя, туристичну інфраструктуру міста. Передбачається, що повний маршрут велоподорожі по фортах Берестейської фортеці займе два дні.

Зараз ми займаємося дослідженням аудиторії, щоб зрозуміти запити й очікування наших потенційних користувачів. Далі приступаємо до розробки самого мобільного додатка – в наступному місяці плануємо провести тендер серед розробників. Наступним кроком вже навесні стане спільний п’ятиденний семінар за участю білоруських та польських студентів архітектурних та інших творчих спеціальностей. Ми розраховуємо на їх свіжий погляд, тому що хочемо подавати інформацію про фортах не тільки як про історичні об’єкти, але і з точки зору їх художнього сприйняття“, – підкреслила Аліна Дерев’янко.

Презентація мобільного застосування широкої громадськості планується в травні під час дводенного велопробігу. Передбачаються англійська та польська версії додатка. Ініціатори проекту розглядають можливість аудіосупроводу велоподорожі. 

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь