Учитель хоче зберегти старовинний парк

Руїни садиби князів Троекурових-Лищинских в селі Великорита Малоритського району оточені прекрасним парком, який знаходиться під охороною держави. Найдавніший бук в Білорусі, неохватні дуби-велетні, кленова алея, екзотичні кедри і в’язи зберігають у своїй пам’яті події 200-300-річної давності.

 

Районна влада, усвідомлюючи культурно-історичну цінність цього місця, років десять тому зверталися до Спілки архітекторів країни з проханням розробити проект відновлення парку, який в підсумку так і залишився на папері. Грошових коштів вистачило тільки на розчищення території від сміття та вирубку непрохідних чагарників. Зараз парк поступово перетворюється на пустку.

Біолог Денис Пипко зацікавився історією парку «Великоритскій» років шість тому. Його, тоді ще студента, вразило, що родове княже гніздо знаходиться в такому жалюгідному стані.

«Місцевий сільрада організовує тут якісь заходи в рамках того фінансування, яке отримує, – розповідає Денис, – але цього мало, щоб надати парку належний вигляд, зберегти унікальну спадщину і зробити його привабливим для туристів.

Ось уже рік як я намагаюся привернути увагу до цієї проблеми, але відповіді організацій на мої запити практично однакові: всі готові сприяти і співпрацювати, але коштів ніхто виділити не може ».

Надія на те, що справа зрушиться з мертвої точки, з’явилася у Дениса з початком участі в навчальних тренінгах програми «Разом для кожного». Поступово склався алгоритм дій, з’явилися нові ідеї і розуміння того, як взаємодіяти з органами влади, де шукати партнерів і фінансування.

На сьогоднішній день у активіста вже є домовленість про співпрацю з місцевою владою. Денис збирається розробити проект і подати заявку в ПРООН на отримання грошових коштів для відновлення парку.

«Знання та навички, які я отримав на програмі« Разом для кожного », – ділиться Пипко, – дуже допомогли мені мобілізуватися і почати діяти в потрібному напрямку. Для мене завжди було важливим розвивати свої скіли (від англ. Skill – навик, вміння, майстерність) комунікації і самопрезентації, адже це те, що завжди залишиться при мені.

Навіть якщо мені не відразу вдасться отримати грант, буду організовувати акцію з облагороджування парку на місцевому рівні – за підтримки влади та активістів-волонтерів ».

За матеріалом Зелений портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *