У безробітного учасника демонстрації описали майно

Віктор Місіюк, Новини
07/12/2020, Leave a comment

13 вересня пинський блогер Микола Климович взяв участь в так званому «Жіночому марші солідарності». Разом з іншими десятками чоловіків підтримав протест мешканок мітса проти гвалту з боку правоохоронців. Пізніше щодо нього за фактом участі в несанкціонованому масовому заході був складений адміністративний протокол за ст. 23.34 КоАП РБ, було судове засідання і, як результат розгляду, – штраф у розмірі 10 базових величин.

Микола безробітний, має вищу освіту. Він виступає в соціальних мережах і веде власний блог, даючи оцінку подіям в країні. Єдиний дохід Миколи – це посіб’я по лінії служби зайнятості і те, що вдається заробити на «відпрацювання» в системі житлово-комунальної господарки.

Після публікації в ЗМІ про те, що безробітному Миколі Климович потрібно відплатити штраф в розмірі 270 рублів, і він готовий вигулювати домашніх вихованців, щоб зібрати гроші, відгукнулися небайдужі люди. Хтось гроші поклав на мобільний телефон, хтось готівкою дав.

У службі зайнятості на події навколо безробітного Климовича також відреагували. Звернули увагу на те, що Микола в разі вигулу домашніх вихованців буде отримувати дохід, а це значить, що він повинен свою діяльність узгодити з податковою інспекцією. Жодного собачку Климович за гроші поки так і не вигуляв.

Судові виконавці до мене додому прийшли о пів на восьму вечора. І не одні, а в супроводі міліціонерів, – розповідає Микола. – Я їм показав порожній і відключений від мережі холодильник. Кажу, мені їсти нічого, як я вам штраф можу оплатити? А вони мені у відповідь: «Не потрібно було на мітинги ходити».

Ви повинні людям допомагати, а ви останнє відбираєте! – кажу їм. – Тепер я абсолютно переконаний в тому, що чиню правильно, розповідаю про те, як влада ставиться до людини.

Судові виконавці заарештували домашнє майно. Вилучили нетбук, принтер, DVD-плеєр і монітор. Іншого майна, яке можна було б вилучити, в будинку не знайшлося. Оцінили техніку в 140 рублів і відправили на зберігання в магазин «Першотравневий».

Після візиту судових виконавців до Миколи Климовича завітали волонтери. Привезли продуктів на 90 рублів. Голодувати найближчим часом пінському блогеру не доведеться. Зароблених по лінії служби зайнятості грошей вистачить, щоб оплатити електрику, Інтернет. Залишається тільки роздобути робочий комп’ютер для виходу в мережу.

За матеріалом Медіа-Полісся

Залишити відповідь