У Бересті оштрафували активістів, які збирали підписи за відставку чиновників. Чи було порушення?

У Бересті оштрафували активістів, які збирали підписи за відставку чиновників – за порушення порядку організації або проведення масових заходів.

У суді Ленінського району Берестя 11 липня винесені рішення по адміністративних справах громадських активістів Дмитра Бекалюка і Олега Єрмоленка. Як повідомив  Бекалюк, суд визнав їх винними в порушенні порядку організації або проведення масових заходів і оштрафував на 20 базових величин (490 рублів) кожного.

Бекалюка і Єрмоленко затримали вдень 24 червня в Бересті біля ринку на вулиці Пушкінській, де вони збирали підписи за відставку берестейських чиновників — голів обласного, районного та міського виконкомів. Активістів доставили в Ленінський РВВС, де опитали. Потім щодо них склали адміністративні протоколи.

За словами Бекалюка, раніше противники будівництва акумуляторного заводу під Берестьом звернулися в Національного збору з проханням роз’яснити, чи є збір підписів на вулиці масовим заходом, які підпадають під дію відповідного законодавства. 8 червня голова постійної комісії Палати представників з прав людини, національних відносин і засобів масової інформації Андрій Наумович надіслав відповідь, в якому повідомив, що збір підписів масовим заходом не є.

«Нас притягнули до адміністративної відповідальності незаконно. І ми будемо оскаржувати дане рішення суду», — заявив Бекалюк.

Зведення акумуляторного заводу почалося на промисловому майданчику «Аеропорт» вільної економічної зони «Бересть». Питанням будівництва стурбовані жителі Берестя, декількох довколишніх сіл і садових товариств. Головне, що хвилює людей, — це оцінка впливу на навколишнє середовище. Однак проведена до початку будівництва експертиза показала, що «негативний вплив проектованого об’єкту на атмосферне повітря, поверхневі і підземні води, надра, ґрунти, тваринний і рослинний світ, а також на людину незначний», а «введення проектованих об’єктів в експлуатацію не призведе до порушення природно-антропогенного рівноваги».

Криниця: tut.by

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *