У Біловезькій Пущі підняли з болота фрагменти бомбардровщика. Шукають родичів льотчика

В лісомисливському господарстві «Вигоновське» волонтери загону «Авіапоиск-Бересть» підняли з болота фрагменти військового бомбардувальника Іл-4 з останками загиблого льотчика.

До підйому останків льотчика і фрагментів літака готувалися три роки. Найважчим було дістатися до місця падіння, провести розвідку і облаштувати підходи в непрохідних Вигонощанських болотах.

Місцеві жителі пам’ятають про крах кількох радянських і німецьких літаків у найскладніші для радянської військової авіації перші дні Великої Вітчизняної війни. За їх даними і працювали пошуковики, пірнаючи періодично в каламутне і небезпечне болото, дістаючи по крупицях з триметрової глибини фрагменти літака й рештки людини.

З добре збереженим номерами на двигуні вже можна з упевненістю сказати про склад екіпажу військового бомбардувальника і частково відновити історію літака.

З матеріалів, отриманих з Подільського архіву Російської Федерації, стало ясно, що літак був новим. Незважаючи на це, частина деталей двигуна вже були замінені. Ймовірно, пошкодження були отримані під час першого бойового вильоту в перші години війни. Літак був пошкоджений в бою, і на нього встановили два нових поршня з іншими номерами. Наступний бойовий виліт був останнім для цього бомбардувальника.

Виходячи з архівних даних, з трьох членів екіпажу далекого бомбардувальника, який вилетів 24 червня з Смоленської області бомбити наступаючу німецьку армію, з польоту не повернувся сержант 212-го далекого бомбардувального полку стрілець-радист Вовк Карп Платонович, 1919 року народження, уродженець Полтавської області України. Його останки і були знайдені в процесі підйому.

Інші члени екіпажу тримісного бомбардувальника змогли вибратися з підбитого літака і благополучно повернутися до своїх.

Останки загиблого льотчика передані в Телеханську сільську раду і надалі будуть перепоховані з військовими почестями в братській могилі радянських воїнів, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. А в цей час білоруські, українські та російські пошуковики шукають можливих родичів льотчика.

За словами місцевих, на території лісгоспу «Выгоновське» може перебувати ще близько п’яти літаків, що мають схожу військову історію. В перспективі їх планується підняти на поверхню.

Криниця: onlinebrest

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *