У відеосюжеті показали, як за чотири місяці змінилося озеро Світязь (ВІДЕО)

Олекcій Шумер, На здоров'я
17/10/2019, Leave a comment

У мережі показали відеосюжет про озеро Світязь, відзняте в польоті згори. У відеоролику показана берегова лінія та пляж на початку літа і ті самі місця водойми восени.

SvityazOrgUa опублікували відео, на якому видно, яким цьогоріч було озеро Світязь у червні, і яким воно стало у жовтні.

На думку автора відео, причинами обміління Світязя є свердловини, мала кількість опадів і несправні гідроспоруди:

«Причина перша: міліти озеро почало кілька років тому, коли біля кордону з Білоруссю посадили плантації лохини. За останні три роки таких плантацій побільшало + на наступний рік буде ще одна.
Один кущ лохини потребує 10 літрів води щодня. Прикинемо, що всього є 1 мільйон кущів. Тобто в день потрібно 10 мільйонів літрів води для їх підливу. Таким чином за місяць з надр землі лише на лохини йде 300 мільйонів літрів.

Звідки взяти таку кількість води, якщо немає опадів і ставки, призначені для поливу, не наповнюються? Правильно, зі свердловин глибиною 30-40-60 м.

Озеро Світязь живиться підземними водами і атмосферними опадами, тобто вода або з-під землі, або з неба.
Отже, через те, що з-під землі воду викачують, і її там стає менше, і братись їй там нізвідки, то вода з озера Світязь мусить текти вниз, для збереження рівня підземних вод. Чим більше людей будуть викачувати воду з-під землі, тим менше її буде в озері.

Причина друга: зменшення рівня атмосферних опадів.

Причина третя: занедбані канали і шлюзи для регулювання рівня води між групою шацьких озер».Нагадаємо, на сайті Президента України зареєстрували петицію «Порятунок озера Світязь».

Криниця: Кордон
 
  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *