У Каменці виступатимуть “Стары Ольса” і “Ірдорат”

ПроСВІТ, Події
20/07/2018, Leave a comment

Програма транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна” запрошує на святкування свого п’ятнадцятиріччя. Під стінами стародавнього Каменецького стовпа 28 липня відбудеться концерт за участю гуртів “Стары Ольса” і “Ірдорат”. 

Концерт буде довжитись з 18.00 до 20.00, вхід вільний.

Гурт “Стары Ольса” з’явився в 1999 році. Творець і керівник Дмитро Сосновський. Назва гурту походить від річки в західній Могильовщині, що протікає через Кличевський район, на якій стоїть місто Кличев. Крім проведення власних театралізованих концертів, група виступає на фестивалях середньовічної культури, лицарських турнірах і фольклорних фестивалях.

Мета — найбільш повна (по можливості) реконструкція музичних традицій Великого князівства Литовського, основною культурною та геополітичної частиною якого в XIII—XVIII століттях була територія сучасної Білорусі. У Великому князівстві Литовському був створений унікальний синтез білоруської народної і придворної музики з європейськими музичними досягненнями. Заради відродження цієї культурної особливості учасники групи з’єднують звучання старовинних білоруських інструментів і загальноєвропейських середньовічних інструментів.

Ірдорат у своїх виступах група виконує середньовічну і авторську музику на окремих інструментах. Музиканти виступають у яскравих фентезі-костюмах, на концертах використовують спецефекти, елементи неонавага і вогненага шоу, танці та театральні постановки. Основу репертуару гурту складають європейські середньовічні пісні.

Використані матеріали: Вікіпедия

Залишити відповідь