«У мене ваша рація». Йому ніхто не відповів

ПроСВІТ, Новини
10/12/2020, Leave a comment

9 грудня в Бересті розпочався суд над 34-річним Дмитром Щурко, який раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, освіта професійно-технічна, виховує двох дітей: восьми і двох років.

Інцидент, за який судять Дмитра, стався 20 вересня. В цей час на розі вулиць Радянської та Гоголя зібралися учасники акції протесту. До них під’їхав мікроавтобус з силовиками, почалися затримання. За версією звинувачення, чоловік скористався тим, що міліціонери відволіклися на учасників демонстрації, і дістав з подсумка бронежилета одного з них радіостанцію. Викрадену рацію він забрав додому. Через день його викликали до відділку міліції, де він повернув обладнання. В УВС збиток оцінили в 890 рублів.

«З подсумка її ніхто не вихоплював»

Чоловік винним себе не визнав. Суду він розповів, що 20 вересня приїхав на Радянську прогулятися:

– В районі магазину Colin’s під’їхав бус без розпізнавальних знаків. З нього вийшли люди без розпізнавальних знаків в чорній формі. По людях відразу було видно, що вони налякані: вони, як і я, не бачили, хто знаходиться перед ними. Далі частина людей організувалися в стінку захищатися. Вийшло так, що я опинився притиснутий до будівлі цієї стінкою і нападниками.

Біля магазину зав’язалася бійка. Силовики підбігли до Дмитра, сказали йому «лежати» і спробували скрутити.

– Я попросив допомоги, мене звільнили. Після чого я побачив на плитці лежить рація. Ні у кого з подсумка її ніхто не вихоплював. Рація лежала на плитці, – повторює обвинувачений.

Він каже, що підняв її з плитки для того, щоб «долучити до кримінальної справи проти грабіжників».

Після цього Дмитро відійшов від місця і сказав в радіостанцію: «У мене ваша рація». Йому ніхто не відповів. З вулиці Гоголя берестянин пішов на ринок, купив нову майку, бо стару порвали під час бійки, і поїхав додому.

Через день Дмитру подзвонили з карного розшуку та сказали підійти до міліції. У райвідділі чоловік повернув рацію. Потім його допитали, затримали і відправили в ізолятор Ленінського райвідділу внутрішніх справ.

У суді чоловік пояснив, що красти рацію він не збирався. З тротуару він її підібрав для того, щоб використовувати як доказ злочинів невідомих, які затримували мирних демонстрантів. Такої кримінальної справи, звичайно, не порушувалася, а сам Дмитро до дзвінка з карного розшуку ні в міліцію, ні в слідчий комітет, ні в прокуратуру із заявою не звертався.

Не встиг. Я перебував в невеликому шоці, консультувався, як порушити справу про напад, спробі викрадення. Я в цьому не фахівець, мені потрібен був час. Я і не знав до пуття, куди її повертати, – розповів Дмитро.

«Такий шеврон на колгоспному ринку коштує 3 рубля»

На першому судовому засіданні також вивчили письмові матеріали справи. Серед них був диск з відеозаписами. На одному з роликів видно, як людина, схожа на Дмитра, відбігає від натовпу, де проходять затримання. У піднятій руці він тримає радіостанцію. Також по записах видно, що у силовиків на рукавах були нашивки ОМОНу.

Так, був шеврон, але такий на колгоспному ринку коштує 3 рубля, – повідомив суду Дмитро.

На цьому суддя оголосив перерву до 18 грудня. На наступному засіданні заслухають свідка – співробітника ОМОНу.

Дмитру, якщо його визнають винним у крадіжці, загрожують громадські або виправні роботи, штраф, арешт, до трьох років обмеження або позбавлення волі.

За матеріалом tut.by

Залишити відповідь