У Ратному відбувся грандіозний концерт до 819-ї річниці селища

ПроСВІТ, Новини
21/07/2019, Leave a comment
 
Якою б не була погода, а середина літа у Ратному – найспекотніша пора. Бо якраз у ці дні тут святкують річницю селища! Традиційно – з неабияким розмахом: піснями та танцями, щедрими частуваннями, конкурсами та іменитими гостями.

І цього року навіть рясний дощ не зіпсував настрою та не розігнав ратнівчан по домівках. Під парасольками та дощовиками тисячі людей чекали кульмінації свята: виступу народних артистів – квартету «Гетьмани» та фіналістки «Євробачення» Злати Огнєвіч. Такий особливий музичний подарунок селищу презентував Благодійний фонд «Патріоти Волині».

І СПРАВАМИ, Й ЕМОЦІЯМИ

Привітати Ратне із річницею приїхало чимало гостей: делегація з Львівщини – представники Ходорівської ОТГ, керівництво області – в.о. голови Волинської облдержадміністрації Олександр Киричук, попередні та нинішні керівники району, благочинні Ратнівської та Гірниківської округи. Та особливим гостем, якому впродовж вечора ратнівчани висловлювали подяку за постійну турботу і допомогу, став народний депутат Степан Івахів.

«Ратне росте і розбудовується. Люди хочуть тут жити, народжувати й виховувати дітей. На відміну від статистики в області та країні, у нас – народжуваність перевищує смертність. Минулого року народилося 172 дітей, і природний приріст склав 80 осіб. Це дуже хороший показник! Але де є діти, там потрібне місце для їхнього виховання. Торік у листопаді в нас з’явилося таке нове місце. Завдяки нашому народному депутату Степану Івахіву ми відкрили новий дитячий садок. Це був кардинальний успіх – у такий непростий час побудувати дитсадок. Тож давайте подякуємо!» – вступив Володимир Кулик, який очолює ратнівську громаду уже 14 років.

Керівник зауважив: йому довелося працювати й за радянської влади, і в сучасній Україні, але такого ефективного депутата як Степан Івахів він не пам’ятає.

Народного депутата Степана Івахіва зустрічали аматорські колективи з Ратнівщини

Народного депутата Степана Івахіва зустрічали аматорські колективи з Ратнівщини

Своєю чергою народний обранець подякував ратнівчанам за гостинність та тепло, з якими його тут завжди зустрічають. А ще – за емоції, які впродовж багатьох років дарували місцеві.

«В житті кожної людини немає нічого важливішого за емоції. Що б ми не робили, над чим не працювали – а в результаті хочемо отримати позитивні емоції. І саме за такі хороші емоції я хочу подякувати кожному із вас. Емоції, які я б ніколи не отримав, якби ви не повірили в мене, не обрали депутатом і не ставили завдання», – звернувся до присутніх народний обранець.

НАЙКРАЩІ У РАТНОМУ

Святкуючи річницю селища, місцева влада відзначила найкращих та найактивніших мешканців.

В номінації «Краща садиба» переможцями стали оселі Надії Пасюк на вулиці Новій, Любові Філіпчук у провулку Шевченка та Лесі Ленартович на вулиці Прип’ятській.

Пригадали також іменинників, які у День селища святкують власні дні народження. Колишнього пожежника Антона Ленартовича привітали із 80-річчям, ветерана праці Надію Романюк – із 66 річчям, підприємця Сергія Лідовського – із 50-річчям.

У номінації «Довгожителі» перемогу отримав Петро Приймачук, якому – 103 роки. А ще у Ратному проживає 17 мешканців, яким понад 90 років!

Також відзначили подружню пару, яка найдовше живе у шлюбі – 54 роки. Це – шановані у селищі люди Станіслав й Ольга Шептицькі.

ПІД РИТМИ ПІСЕНЬ

Впродовж дня на сцені в парку виступали місцеві колективи: аматорські ансамблі «Ратнівські візерунки», «Обрій», «Мелодія».

Під вечір на ратнівську сцену вийшов популярний гурт із Луцька «Чорні черешні». У їхньому репертуарі – і народні композиції, і легендарна пісня «Волинь… сто лісів, сто озер, сто доріг…».

Опісля несподіваним сюрпризом стала поява квартету «Гетьман». Цей гурт називають бажаним гостем на усіх концертних майданчиках. І справді – ратнівчани оцінили «козацький» вокал та неабияку енергетику виконання. Танцювали усі!..

На завершення свята – виступ неймовірної Злати Огнєвіч. Співачка з колосальною силою голосу та – відчувалося у кожній пісні – не меншою силою духу зачарувала присутніх.

Завершувала концерт зірка української естради Злата Огнєвіч

Завершувала концерт зірка української естради Злата Огнєвіч
 

Концерт зібрав тисячі ратнівчан. Усі охоче підспівували та танцювали, знімали виступи зірок на телефони й фотографувалися з іменитими гостями. До речі, найчастіше робили спільні знімки навіть не з співаками, а із народним депутатом Степаном Івахівим, який у цей вечір відпочивав разом з ратнівчанами.

«Ми з кумою вже десять хвилин згадуємо: а хто ж був нашим депутатом перед Івахівим?.. І геть не можемо згадати! Навіть імені, що там вже говорити про те, щоб бачити його, чи от так – разом танцювати… Коли приїжджав перші рази Івахів, за спиною перешіптувалися, що він – великий бізнесмен, після виборів і знати про нас забуде. Але гляньте: не забуває! Та він більше наш, ратнівський, як деякі місцеві люди!» – поділилася емоціями місцева мешканка Світлана.

Криниця: Район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *