У села з’явився генплан

ПроСВІТ, Новини
11/08/2021, Leave a comment

Для села Кругле Вараської громади розроблено генеральний план. 

Генеральний план – це документ, яким регулюється містобудівна діяльність, визначаються рішення, пов`язані з розвитком, плануванням, забудовою та використанням території населеного пункту. У генплані позначаються кордони і функціональне призначення земельних ділянок, розраховується площа житлової та виробничої забудови.

На стадії виконання генерального плану розраховуються і визначаються джерела та мережі водопостачання, способи каналізації, канали водовідведення, електричні джерела живлення і мережі.

На даний момент у Вараській громаді є сім сіл, де абсолютно відсутній генеральний план, а відсутність генеральних планів виключає будь-яку містобудівну діяльність. Тобто люди не можуть отримати землю для будівництва чи побудувати будинок на власних ділянках. Ми не можемо видати будівельний паспорт, якщо немає генерального плану, а що вже говорити про щось більш глобальне. Уже розроблено генеральний план села Кругле, його мають затвердити на сесії Вараської міської ради і жителі зможуть писати заяви щодо відведення землі, видачу будівельних паспортів, покращувати свої умови проживання. У майбутньому наявність усіх генеральних планів необхідні нам для розробки комплексного плану просторового розвитку громади. Зараз у роботі також генеральні плани села Уріччя і Кримне. Тобто до кінця цього року вони мають бути завершені і затверджені“, – повідомив начальник Відділу архітектури та містобудування, головний архітектор Владислав Ільницький.

Завданням генплану є не лише сприяння розвитку населеного пункту, але й максимальне збереження цінних рис та особливостей існуючої забудови, історичних та археологічних пам`яток, особливо цінних ділянок природи, водних об`єктів і рослинного світу.

За матеріалом Вараська міська рада

Залишити відповідь