У юної плавчині дуже велика команда

ПроСВІТ, На здоров'я
14/12/2019, Leave a comment

У 2020 році основними стартами для 16-річної брестчанкі Анастасії Шкурдай будуть першість Європи з плавання і літні Олімпійські ігри в Токіо. Анастасія Шкурдай

Незважаючи на юний вік, жителька Берестя завоювала ліцензію на участь в Олімпійських іграх-2020. “До всіх змагань ставлюся дуже серйозно, неважливо – чемпіонат Європи це або світу. Олімпійські ігри – це старти, де я повинна показати свій кращий результат. Планую на Олімпіаді показати свої найкращі секунди“, – каже вона.

Спортсменка на минулому в Глазго чемпіонаті Європи з плавання на короткій воді завоювала золоту медаль на дистанції 100 м батерфляєм. Вона фінішувала за 56,21 сек. День Анастасії Шкурдай розписаний буквально по хвилинах. Практично весь свій час вона приділяє плавання. “У цьому році у мене багато зборів. Якщо не їду за кордон, то вони проходять в рідному Бресті. Тут є всі умови, щоб я могла ночувати, харчуватися і плавати в одному місці. У школу вдається потрапити дуже рідко. Встаю о шостій ранку (буває і раніше), йду на тренування, обідаю, лягаю спати, знову йду на тренування – день закінчений”, – поділилася деталями розпорядку свого дня спортсменка.

Тренер дівчини Ольга Ясеновіч в бесіді з журналістами зазначила, що задоволена часом, який її підопічна показує в сезоні. Вона підкреслила, що готуючись до змагань, планують не медалі, а результат: “У майбутньому році у Насті буде два основних старту. Будемо готуватися до юнацької Європі, вона пройде Великобританії. Першість має допомогти їй вийти на хороший час до Олімпіади, яка буде через два тижні після цього“.

Ольга Ясеновіч розповіла, що на конкуренцію з дорослими і досвідченими плавцями Анастасії допомагає налаштовуватися психолог. “У нас є Інна Чарикова, працівник Республіканського науково-практичного центру спорту. Вона їздить з нами на змагання, знаходиться на зборах. Вона не тільки психолог, але і фізіолог. Контролюємо стан м’язів, організму, стомлюваність. Результат робиться не тільки тренером і навантаженнями. У нас дуже велика команда, працюють масажисти, наукові співробітники“, – пояснила Ольга Ясеновіч.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь