Факсимільні копії 20 оригінальних листів Брестської Біблії можна побачити в музеї міста

Факсимільні копії 20 оригінальних листів Берестейської Біблії можна побачити в експозиції, представленої в Музеї історії міста Берестя. Ознайомитися з цією унікальною пам’яткою культури епохи Ренесансу можна до Нового року.

Виставка «Берестейська Біблія. Що зберігають її сторінки … »приурочена до 455-річчя видання  або Берестейської Біблії, яка вважається шедевром поліграфічного мистецтва Білорусі XVI – XVIII століть. Видання побачило світ 4 вересня 1563 в друкарні за наказом і на гроші канцлера Великого Князівства Литовського князя Миколи Радзивілла Чорного. Чудово оформлений фоліант з предметним покажчиком, ілюстраціями і гравірованими титульними листами відразу привернув увагу читачів, богословів, дослідників, перекладачів з Білорусі, Литви, Польщі та інших країн.

Це був один з перших повних перекладів нового часу з мов оригіналу (грецького і івриту). Завдяки спільному проекту Музею історії міста Берестя і Національної бібліотеки Білорусі ми можемо доторкнутися до історії і ознайомитися з цікавими гравюрами фоліанта: «Умивальник для обмивань», «Стіл хлібів», «Жертовник цілопалення», «Ковчег Завіту (Одкровення)», «Дванадцять колін Ізраїлевих »,« Первоосвященнік »,« Менора »,« Скинія зборів »,« Всесвітній потоп »…

Автор цих чудових творів, на жаль, поки не відомий. Співробітники музею перевели зі старопольської мови деякі коментарі до ілюстрацій, найбільш значущі тексти, оформивши їх як анотації до представлених сторінок.

– Ця Біблія цінна не тільки своїми гравюрами. Тут ще дуже красивий шрифт, віньєтки, заставки … Кожна буква ініціал – теж свого роду графічне зображення! – каже директор музею Світлана Томчук. – Знаючи, що кілька років тому в Національній бібліотеці з’явилася повна електронна версія Берестейської Біблії, ми попросили виконати для нас факсимільне видання двадцяти найбільш цікавих листів. Наш музей за власні кошти замовив три їх комплекту. Раніше на першому поверсі у нас розміщувався лише муляж Берестейської Біблії (в куточку, присвяченому Берестейському старості Миколі Радзивіллу Чорного). Звичайно ж, завжди хотілося заглянути «всередину»: що ж зберігали ті більше семисот сторінок? Тепер така можливість з’явилася.

Нова експозиція підготовлена ​​до 20-річчя Музею історії міста і напередодні ювілею Берестя. Сторінки Берестейської Біблії розставлені в декількох залах і гармонійно вписані в постійну експозицію. Ще один комплект факсимільного видання розміщений окремим експонатом на другому поверсі.

До речі виставка «Берестейська Біблія. Що зберігають її сторінки … »- це лише перший спільний проект Музею історії міста Берестя і Національної бібліотеки Білорусі. Чекаємо продовження!

Криниця: Заря

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *