Фактів підроблення рублів в минулому році не було

ПроСВІТ, Новини
03/03/2020, Leave a comment

В основному, фальшиві гроші надходять у Берестейську область з-за кордону. Пальма першості тут належить Російської Федерації, саме звідти приходитьмайже половина всіх фальшивок. Ввозять їх в основному трудові мігранти і продавці сільськогосподарської продукції. З огляду на те, що на руки люди отримують досить великі суми, вкласти туди одну підроблену купюру не складає великих труднощів.

У більшості випадків несправжніми виявляються 5-тисячні і однотисячні рублеві купюри, а з минулого року стали виявлятися ще і двохтисячні банкноти. Жителі нашого регіону повертаються додому, направляються в банківські установи змінювати валюту, і вже там з’ясовується, що не всі грошові знаки справжні.

Фальшивки надходять не тільки з Росії, але і з інших країн – Польщі, Туреччини, Єгипту і т.д. Їх привозять, як правило, туристи, трудові мігранти та особи, які закуповують імпортну продукцію. В основному, серед підробок фіксуються долари США – перш за все, стодоларові банкноти, зустрічаються також купюри вартістю 50 і 20 доларів і дуже рідко 10 доларів (до них люблять наклеювати нулик, збільшуючи номінал до 100).

Що стосується євро, то найпоширеніші фальшивки серед них гідністю в 50 і 20. А ось «сотки» і «двохсотки» через високий ступінь захисту вже практично не підробляють. У минулому році також була виявлена ​​і підроблена купюра в 10 юанів, інших несправжніх іноземних валют на території області не зустрічалося.

В минулому році в Берестейській області не порушувалися кримінальні справи за фактами збуту підроблених білоруських рублів. З національною валютою в цьому відношенні справи йдуть благополучно. Бувають навіть курйозні випадки.

Так, в Каменецькому районі вчителька однієї зі шкіл до випускного для участі в конкурсах роздрукувала на принтері кілька купюр номіналом 500 білоруських рублів. Згодом ці «гроші» загубилися, але учень школи знайшов одну банкноту. З нею він і прийшов в обмінний пункт, щоб перевірити на справжність. Касир відразу ж натиснула тривожну кнопку і викликала міліцію. У ситуації розібралися, і кримінальну справу порушувати не стали.

В минулому році в обіг надійшли оновлені купюри номіналом 5 і 10 рублів. Вони дещо відрізняються від купюр 2009 року випуску: для них характерна більш яскраве забарвлення, відсутні деякі елементи в порівнянні зі старими зразками і додані нові. На жаль, не всі касири, особливо в дрібних торгових точках, знають ці нюанси і приймають їх за підробку. Днями такий випадок стався в Кобрині. Касир приватного продовольчого магазину викликала міліцію, отримавши в якості плати сім вартістю десять купюр і одну «пятірублівку» – все нового зразка. Як виявилося, гроші були справжніми.

За матеріалом Управління внутрішніх справ Берестейської області

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *