Фестиваль мацика

ПроСВІТ, На здоров'я
03/03/2020, Leave a comment

Олександр Остапчук, шеф-кухар:

— Більше половини території Рівненщини — це Полісся. Моя бабуся розповідала, що колись консервування не було так розповсюджене, як зараз. Щоб якось зберегти м’ясо, готували мацика. Відбувалося це перед Колядами, коли було багато домашньої свинини. М’ясо добре солили та запихали у свинячий тельбух. Це усе щільно зав’язували та вішали під стріхою будинків. Зазвичай в усіх там були комини. Там м’ясо в’ялилося півроку. Цікаво, що під дахом зазвичай було сіно, а ще звіробій та чебрець для самолікування. М’ясо, яке висіло, ще й вбирало всі ці запахи трав.

Тепер традиційну страву хочуть перетворити в європейський бренд. Європейський Союз уже виділив близько 1 млн 600 тис. гривень. За ці гроші будуть популяризувати місцеву страву серед туристів. 

Роман Ширко, начальник управління з питань стратегічного розвитку та інвестицій:

— Назва проекту — «Культурна спадщина, просування кулінарних традицій через професіоналізацію гастрономічної пропозиції Любліна та Рівного». Його мета — покращення туристичної привабливості наших міст через популяризацію культурної спадщини. Щоб реалізувати проект, Європейський Союз виділяє понад 59 тисяч євро. До цієї суми Рівне має додати своїх 10%, які складають 205 тисяч 600 гривень. Заходи з популяризації місцевих страв відбудуться цьогоріч як у Рівному, так і в Любліні. У Рівному проведемо великий фестиваль мацика.

За матеріалом Рівне вечірнє

Залишити відповідь