Фотовиставка в Мінську розповість про історію вітряків

Фотовиставка “Забуті богатирі землі білоруської”, на якій будуть показані вітряки, відкриється 14 березня в Президентській бібліотеці Білорусі.

Експозиція підготовлена ​​спільно з Білоруським державним музеєм народної архітектури та побуту, головними експонатами якого є пам’ятники народного зодчества XVIII – початку ХХ століття. На інтерактивній виставці будуть представлені близько сорока фотографій, унікальних документів і різних предметів.

“Робоча група музею в 1970-1980-і роки зробила кілька експедицій по Білорусі, фіксуючи пам’ятки народної архітектури. Вона зібрала багату колекцію негативів, серед яких виділяються численні зйомки вітряних млинів з Клецького, Несвижського, Янівського, Пружанського, Свислоцького, Мядельського, Хотимського, Костюковицького, Хойницького та інших районів. На жаль, більшість з них вже не існує, проте три об’єкти отримали друге життя в музеї “, – розповіли в бібліотеці.

На виставці будуть показані рідкісні фотоматеріали, що демонструють технічний стан і збереження вітряних млинів на момент фіксації. Вперше будуть представлені і архівні документи: чорнові записи членів робочої групи, креслення-проекти відновлення вітряків і фотографії, де зображено розбирання і перевіз фрагментів будівлі.

“Одні з найбільш цікавих і незвичайних об’єктів для сучасного відвідувача музею народної архітектури та побуту – вітряки. Ще сто років тому сільський пейзаж було важко уявити без них, побудованих на пагорбах, де добре дув вітер, поодинці або по кілька. Вітряки завжди було добре видно здалеку, вони служили своєрідними орієнтирами мандрівникові, збирали навколо себе жителів сусідніх сіл. Сьогодні архітектура вітряків стало справжньою окрасою, перлиною музейної села. Тому наша експозиція буде цікава всім, хто вивчає дерев’яну архітектуру і етнографію Білорусі “, – відзначили в бібліотеці.

Виставка “Забуті богатирі землі білоруської” буде працювати по 2 серпня.

Криниця: БЕЛТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *