Хованщина тепер заказник

ПроСВІТ, На здоров'я
26/01/2019, Leave a comment

Урочище, відомого як центр партизанського руху в роки Другої світової війни, меморіальний комплекс тепер стало заказником. 

Біологічний заказник місцевого значення “Хованщина” створений на території Березовського і Івацевицького районів Берестейської області рішенням місцевих райвиконкомів від 19 січня 2019 року для збереження ділянок болотних і лісових біоценозів з комплексами рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, включених до Червоної книги Білорусі: ешкають в Білорусі: великого подорлика, орлана-білохвоста, деркача, великого баранця і багатьох інших.

На 10 тисячах гектарів Івацевицького, Житлинського і Песківського лісництв тепер заборонено проведення рубок, робіт по гідротехнічної меліорації, скидання стічних вод, розміщення відходів, створення лісових культур і проведення біотехнічних заходів з використанням інтродукованих порід дерев і чагарників, а також переселення агресивних інвазивних чужорідних видів диких тварин та дикорослих рослин . Крім того, забороняється будівництво, за винятком інженерних і транспортних комунікацій, стоянок для транспорту, будинків мисливців і рибалок, еколого-інформаційних майданчиків і центрів, туристичних стоянок, екологічних стежок, споруд для обслуговування меморіальних об’єктів в зоні колишнього партизанського табору.Заказник знаходиться в історично малодоступних місцях на стику природно-етнографічних регіонів Західного і Полісся, Понемання і центральної Білорусі. “Під час роботи над природними об’єктами серйозно вивчаємо етнографічну підгрунтя. Хованщина – автентична назву урочища, яке походить від білоруського слова” хавацца”. Місцевість важкодоступна, коли траплялися війни, набіги, місцеві жителі там завжди ховалися”, – пояснив заступник директора з наукової роботи Поліського аграрно-екологічного інституту Національної академії наук Віктор Демянчик.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *