“Чарівний льох” розширює спектр послуг

ПроСВІТ, На здоров'я
13/01/2022, Leave a comment

На агросадибі в Углянах у наукового співробітника нацпарку “Біловезька Пуща” Вадима Прокопчука є льох. Виявилося що добре надається не тільки для зимівлі кажанів, але й їх порятурнку від людського невігластва. Льох перетворився на своєрідний шпиталь, санаторій для травмованих тварин. Ось як описав ситуацію власник “Чарівного льоха”:

“Дістався “у спадок” зі столітнім будинком. Цілком собі ще практичний, глибокий, викладений колотими і не колотими валунами, стоїть він на першій заплавній терасі річки Лісова. Так ось вся його “чарівність” полягала в тому, що він чудово зберігав те, що потрібно, у форматі сезонності … Влітку він чудово охолоджує потрібні продукти, закочення і напої. А взимку нічого в ньому не замерзає. Але в холодну пору року, крім класичного призначення, він є місцем традиційної зимівлі рукокрилих… Так, не кожен сезон, але рік через рік, звичайні вухані успішно в ньому зимують! Цей сезон не став винятком! Як вони туди проникають, і як потім вилітають/вилазять – це окреме розслідування!)))
Зимівка йшла, як кажуть, “за планом”, як раптом днями пролунав телефонний дзвінок.. Мій давній товариш став свідком, як на його очах у с. Нивицьковичі того ж Каменецького району винесли викидати на вулицю “жахливе страшне створіння – кровопивцю”… Він одразу зателефонував мені… І цьому “монстру” реально пощастило! )))


Через якийсь час він потрапив до мене в акуратній коробочці… Звичайний вушань (а це знову був він!) був оглянутий, зважений (маса чудова для зими!) і благополучно “отримав ключі від VIP- номера” в санаторії “Чарівний льох” до вже наявного постояльця”.
Що примітно, це зараз третій відомий вушан на зимівлі на селі. Трохи раніше сусідка Наташа благополучно пройшла лікнеп з приводу вампіра, що “висить” в її погребі…)))

Еколог закликає земляків підвищувати свій екологічний рівень, більше дізнаватись об’єктивної інформації про кажанів і робити для їх збереження.

 

Залишити відповідь