Шукайте прямо під мостом

ПроСВІТ, На здоров'я
06/09/2020, Leave a comment

Рідкісна родичка моркви і смертельної цикути зростає прямо біля мосту через річку Права Лісная в Каменюках, по якому кожен день проїжджають натовпи туристів.

Потічник прямий, вона ж сієла прямавона (Berula erecta), – багаторічний представник селерових (зонтичних) рослин. Мало помітна, не яскрава, але її квіткові, білі парасольки дають багато сахаристого нектару, а насіння розносяться течією на великі відстані. Рослина пахне як селера і пастернак, а його коріння вважаються отруйними.IMG_20200623_111516.jpg
Цвіте потічнік з початку липня і до середини вересня. Рослина має третю категорію національного природоохоронного значення, і в Республіці Білорусь знаходиться на північно-східному кордоні свого основного ареалу. І хоч не можна сказати, що цей вид надзвичайно рідкісний, проте, він дуже крихкий і вразливий. Потічник потребує збереження і підтримці існуючого гідрологічного режиму. Рідкісні та зникаючі види рослин типові лісові мешканці, багато хто з них є індикаторами корінних старовозрастних лісів, що розвиваються з мінімальним впливом людини.


Водойм в Біловезькій пущі, не рахуючи боліт, – лісові річки і струмки. Але навіть тут, на берегах і мілководдях малих річок можна зустріти цю червонокнижну рослину.  Старі прибережні розлогі верби і зарослі очеретом берега, некошений трави в заплаві річки, і, в цілому охоронний режим національного парку, мабуть, сприяють збереженню цього декоративного, лікарського і харчового рослини.

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *