Ще один крок від межі зникнення

ПроСВІТ, На здоров'я
22/12/2020, 1 Comment

10 грудня 2020 року Міжнародний союз охорони природи, штаб-квартира якого базується в місті Гланд (Швейцарія), опублікував оновлений Червоний списку видів, які перебувають під загрозою зникнення.  Глобальний охоронний статус зубра (Bison bonasus) , найбільшого наземного ссавця Європи у ньому переглянутий. Його перевели з категорії «Вразливий» в категорію «Перебуває у стані, близькому до загрозливого». Таким чином, зубр відступив ще на один крок від межі зникнення.

Консервація сприяє відновленню європейського зубра. В результаті довгострокового природоохоронного управління дика популяція  європейського зубра  (Bison bonasus) зросла приблизно з 1800 особин в 2003 році до більш ніж 6200 особин в 2019 році, що виправдовує перехід від вразливого стану до майже загроженого. Вид вижив тільки в неволі і був знову введений в дику природу в 1950-х роках. Найбільші субпопуляції в даний час знаходяться в Польщі, Білорусі та Росії. За рішенням Міжнародного товариства з порятунку зубра в 1946 році з Біловежі в білоруську частину пущі були завезені п’ять зубрів, поміщених в зубровий розплідник. В результаті грамотного розведення, штучного і природного розселення утворилося 5 різних за чисельністю угруповань, кожна з яких займає свій певну ділянку території. Загальна чисельність тварин на 1 січня 2020 рік становить 604 особи. 

В даний час налічується 47 вільних стад європейських зубрів. Однак стада в значній мірі ізольовані один від одного і обмежені неоптимальними лісовими місцепроживання, і тільки вісім з них досить великі, щоб бути генетично життєздатними в довгостроковій перспективі. Вид, як і раніше залежний від поточних природоохоронних заходів, таких як перевод зубрів в більш оптимальні відкриті місця проживання і скорочення конфліктів між людиною і зубром.

«Історично європейські зубри були реінтродуціровані в основному в лісові місця проживання, де вони не знаходять достатньої кількості їжі взимку. Однак, коли вони виходять з лісу в сільськогосподарські райони, вони часто виявляються в конфлікті з людьми. Щоб знизити ризик конфлікту і залежність зубрів від додаткового годування, важливо буде створити охоронювані території, що включають відкриті луки для їх випасу», – сказав  доктор Рафал Ковальчик, співавтор нової оцінки та член групи фахівців МСОП.

«Європейський зубр і двадцять п’ять інших видів демонструють позитивну динаміку» – сказав доктор Бруно Оберле, генеральний директор МСОП Проте, зростаючий список вимерлих видів є яскравим нагадуванням про те, що зусилля по збереженню повинні бути розширені. Для боротьби з глобальними загрозами, такими як нестійке рибальство, розчищення земель для сільського господарства і інвазивні види, збереження повинно відбуватися у всьому світі і бути включено в усі сектори економіки.

За матеріалом Національний парк “Біловезька пуща”

1 thought on “Ще один крок від межі зникнення”

Залишити відповідь