Що зміниться з січня 2019?

Базова величина виросте на рубль
З 1 січня БВ збільшиться з 24,5 до 25,5 рубля. Слідом за цим виростуть розміри деяких посібників, стипендій, податків і зборів, штрафів та інших виплат.

Мінімальна зарплата додасть
З 1 січня мінімальна зарплата збільшиться з 305 до 330 рублів. Наймач зобов’язаний застосовувати цей показник (мінімальну зарплату) як нижчу межу оплати праці працівників з урахуванням відпрацьованого робочого часу.

Комунальні платежі – дорожче
Зростуть тарифи на газ, електрику, водопостачання і водовідведення, капітальний ремонт, санітарне утримання допоміжних приміщень. Потім комуналка подорожчає з 1 липня (зростуть ціни на опалення та підігрів води). Два подорожчання потягнуть на $ 5 в еквіваленті.

Для «дармоїдів» введуть особливі тарифи
З 1 січня люди, не зайняті в економіці і які є власниками житла, будуть повністю оплачувати підігрів води (зараз близько 20%). Члени його сім’ї, як і раніше, будуть платити за пільговими цінами.

Пенсійний вік підвищиться
З 1 січня чоловіки виходитимуть на заслужений відпочинок в 61 рік 6 місяців, а жінки – в 56 років 6 місяців. Пенсійний вік підвищується поступово: щороку на 6 місяців. На 1 січня 2022 року чоловіки виходитимуть на заслужений відпочинок в 63 роки, жінки – в 58 років.

Зарплату будівельникам збільшать
Президент дав вказівку підвищити зарплату в будівельній сфері. Планується, що вона збільшиться на 30-35%. Крім цього, в столиці і регіонах зрівняють індекси, які застосовують при нарахуванні зарплат будівельникам. Зараз через різницю в індексах мінські працівники будівельної сфери заробляють більше тих, хто трудиться в регіонах.

Забезпечення військовослужбовцям і пенсії зростуть
Грошове забезпечення солдатів-строковиків збільшиться більше ніж у два рази і складе 29,25-62,79 рубля на місяць в залежності від посади та класної кваліфікації. Пенсії військовим зростуть приблизно на 6%.

Ліміти на ввезені з-за кордону товари знизять
З 1 січня мешканці країн ЄАЕС (в тому числі і Білорусі), які подорожують наземним транспортом, зможуть безмитно ввозити товарів на загальну суму до 500 євро і вагою до 25 кг. Зараз ліміти для тих, хто їздить за кордон раз в три місяці, складають 1500 євро і 50 кг, а для тих, хто подорожує частіше, норма становить 300 євро та вага до 20 кг.

Прийом у лікаря – довше
МОЗ з 1 січня на 3-5 хвилин збільшив норми часу, яку медики витрачають на одного пацієнта. На прийом дорослого пацієнта у лікарів загальної практики будуть відведено 18 хвилин (раніше було 15 хвилин), а вузькі фахівці на первинний прийом дорослого і дитячого населення будуть витрачати 20 хвилин замість колишніх 15.

Зняти з обліку авто стане простіше
З 21 січня автомобіль можна буде зняти з обліку в будь-якому МРЕВ країни, незалежно від місця проживання продавця. Якщо транспортний засіб продано юридичною особою, це авто не було в експлуатації і рік його випуску збігається з поточним або попереднім календарним роком, то його огляд при реєстрації буде необов’язковий.

Криниця: Медиа-Полесье

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *