Ядро повстання

Віктор Місіюк, Культура
31/03/2021, Leave a comment

В другій половині 1918 року на території Волинської губернії і Поліської округи Української держави місцеві ліві есери організували збройний виступ, який отримав назву Дубровицького і Поліського повстання. Певна розбіжність в назві пов’язана з тим, яке місце вважати його ядром. Треба зазначити що збройне підпілля у різні часи використовували адміністративне помежжя з метою заплутати адміністрацію, зберігти конспіративність, використати ефект несподіваності. Крім того існують сумніви щодо можливості збройного виступа до початку революційних виступів в Німеччині в листопаді 1918 року. 

Серед звітів волинського губерніального старости від 19 серпня 1918 року зберіглась цікава інформація. Документ опубліковано у збірці “Аріхв УНР. Міністерство внутрішніх справ”. Згадка дозволяє оцінити орієнтовну кількість перших загонів.

14 – 15 серпня отримані відомості, що на північну частину Луцького повіту надходить з Пинського повіту озброєна ватага бандитів в числі п’ятдесят чоловік”.

Зі звіту виникає, що ядром повстанського руху було Погориння, а докладніше та його частина, яка перебуває в Пинському повіті. Отже й називати його було б коректніше Поліським.

Залишити відповідь