Як будуть рятувати Світязь (ВІДЕО)

Віктор Місіюк, На здоров'я
19/10/2019, Leave a comment

Вода в Світязі відступила на десятки метрів. Аби запобігти подальшій катастрофі – в управлінні водних ресурсів вже почали ремонт основних шлюзів, решту оновлюватимуть наступного року. Владці тим часом також піднімають це питання на вищих рівнях.

Порятунок Світязю

Озеро Світязь обміліло ще більше. Вода відступила на десятки метрів. Аби запобігти подальшій катастрофі – в управлінні водних ресурсів вже почали ремонт основних шлюзів, решту оновлюватимуть наступного року. Владці тим часом також піднімають це питання на вищих рівнях.

Publiée par 12 Канал sur Jeudi 17 octobre 2019

Нещодавно з’явилось відео на якому видно як за кілька місяців змінилась берегова лінія озера. Автор відео вважає, що однією з головних причин є ягідні плантації: 

“На мою думку, причини обміління Світязя наступні.

Причина перша: Скважини! Плантації лохин в сотні гектарів навколо шацьких озер. Міліти озеро почало кілька років тому, коли біля кордону з Білорусією відкрили плантації по вирощуванню лохини. За останні 3 роки таких плантацій побільшало, + на наступний рік буде ще одна.

  Один кущ лохини потребує 10 літрів води щодня. Прикинемо що всього є 1 млн кущів. Тобто в день потрібно 10 млн літрів води, для їх підливу. Таким чином за місяць з надр землі лише на лохини йде 300.000.000 літрів.

Звідки взяти таку кількість води якщо нема опадів і ставки призначені для поливу не наповнюютсья? – Правильно, зі скважин глибиною 30-40-60м.

Озеро Світязь живиться підземними водами і атмосферними опадами, тобто вода або з-під землі, або з неба.

Отже через те що з підземлі воду викачують і її там стає менше і братись їй там нізвідки, то вода з озера Світязь мусить текти вниз, для збереження рівня підземних вод. Чим більше людей будуть викачувати воду з-під землі, тим менше її буде в озері …”.

За матеріалом Шацьк.район

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *