Як живеться біловезькому вовку в Україні

За народними переказами вовків пасе святий Юрій. Можливо, в давнину він був єдиними вовчим пастирем, але тепер цим професійно займаються ще й екологи.

Завдякі ошийникам вдалося відстежити мандрівку одного з біловезьких хижаків. На початку року він кілька разів переходив кордон Білорусі і України, поки не перебрався в околиці Ковеля і Володимира-Волинського. Нині вовк прибився до зграї. Правда, старого вовка і трьох молодих вовків з неї вбили, і в зграї залишилися тільки дві самки: досвідчена і молода. Можливо, з однією з них Михась і утворив пару. Відомо, що у самиця має двох маленьких вовченят.

Сліди 2 молодих і 1 дорослого вовків на поле.

Сліди 2 молодих і 1 дорослого вовків на полі.

вовчий слід

вовчий слід

Михась обжився в різновіковому лісі: там є і вирубки, і молоді лісопосадки. На околиці лісу – величезний приватний сад, в основному з яблунями, але є і плантації ожини, полуниці, малини.

Сад в який бігав вовк Михась

Сад в який бігав вовк Михась

Навколо саду йде так звана «контрольно-слідова смуга» – перекопана земля, на якій будь-які сліди будуть добре видні. Охоронці саду розповіли, що 1 вересня бачили сліди вовка. Можливо, це був Михась. Він відомий «ласун»: любить фрукти і ягоди. У його меню є і яблука є, і сливи.

Сигнали розповіли нам і про інші місця, де часто з’являвся Михась. Ось вони.

Тут був вовк Михась.

Це околиця лісопосадки. Ліжанок вовка не виявлено, а ось в лісі – багато місць де відпочивають козулі.

Звідси Михась посилав сигнали 1 вересня

Полюють вовки на невелику здобич. Під час виїзду знайдено останки п’яти жертв. Це були кістки козулі та кабана.

Останки козулі, убитої вовкамиМихась багато часу проводив на полі з соняшниками. Там зручно ховатися і мишкувать: Михась в цьому великий фахівець.

Поле, де ховався вовк Михась

За словами єгеря, який працював на комбайні, під час прибирання вигнали з соняшників дорослого вовка. Після прибирання полів ховатися вовкам буде складніше. В Україні дозволено полювання на вовка.

Поляна, де відпочивали вовки

Поляна, де відпочивали вовки.

За матеріалом Зелений портал

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *