За народними переказами вовків пасе святий Юрій. Можливо, в давнину він був єдиними вовчим пастирем, але тепер цим професійно займаються ще й екологи.
Завдякі ошийникам вдалося відстежити мандрівку одного з біловезьких хижаків. На початку року він кілька разів переходив кордон Білорусі і України, поки не перебрався в околиці Ковеля і Володимира-Волинського. Нині вовк прибився до зграї. Правда, старого вовка і трьох молодих вовків з неї вбили, і в зграї залишилися тільки дві самки: досвідчена і молода. Можливо, з однією з них Михась і утворив пару. Відомо, що у самиця має двох маленьких вовченят.
Сліди 2 молодих і 1 дорослого вовків на полі.
вовчий слід
Михась обжився в різновіковому лісі: там є і вирубки, і молоді лісопосадки. На околиці лісу – величезний приватний сад, в основному з яблунями, але є і плантації ожини, полуниці, малини.
Сад в який бігав вовк Михась
Навколо саду йде так звана «контрольно-слідова смуга» – перекопана земля, на якій будь-які сліди будуть добре видні. Охоронці саду розповіли, що 1 вересня бачили сліди вовка. Можливо, це був Михась. Він відомий «ласун»: любить фрукти і ягоди. У його меню є і яблука є, і сливи.
Сигнали розповіли нам і про інші місця, де часто з’являвся Михась. Ось вони.
Це околиця лісопосадки. Ліжанок вовка не виявлено, а ось в лісі – багато місць де відпочивають козулі.
Полюють вовки на невелику здобич. Під час виїзду знайдено останки п’яти жертв. Це були кістки козулі та кабана.
Михась багато часу проводив на полі з соняшниками. Там зручно ховатися і мишкувать: Михась в цьому великий фахівець.
За словами єгеря, який працював на комбайні, під час прибирання вигнали з соняшників дорослого вовка. Після прибирання полів ховатися вовкам буде складніше. В Україні дозволено полювання на вовка.
Поляна, де відпочивали вовки.
За матеріалом Зелений портал