Як колядували в Пугачово в 2021 році

ПроСВІТ, Культура
11/01/2021, 1 Comment

На перший день Різвда в Бересті гурт, який складався з представників двох клубів історичної реконструкції, а також любителів давнини, традиційного фольклору пройшовся по давньому селу Пугачово.

Родзинкою традиційно була аутентична місцева колядна пісня про козу, яку було записано од старожилів села. В 2021 році коза стала більш степенна і в неї з’явилося “козеня”. Крім водження кози колядний гурт починав обхід з “Пане-господарю на твоєму дворі”, до вітань додавав “Добрий вечір тобі”.

Серед персонажів традиційно були вояки імператорської і польської армій і дід, а також дівчата в традиційних кожухах і свитках.

До технологічних новинок випробуваних в минулому році, таких як зірка-трансформер, додалися нові елементи , крім гармоні з’явився барабан і  брязкальця.

Самим приємним було потрапити на людей, які пам’ятали слова місцевої колядки, казали, “просто провалився у дитинство”, дивувала людей мова, роками вітіснена з публічного простору. “Нова традиція,” – жартує на тему оновленого звичаю житель Пугачова, ініціатор колядування Олександр Желудко.

В 2020 році колядники зачепили південну частину давнього села в околиці вулиці 28 липеня, а в 2021 році пройшлися центральною частиною з обох боків вулиці Волгоградська. Берестейські зіми останніми роками малосніжні, не стала вийнятком й нинішля зима, в перший день Різдва снігу на вулиці не було.

1 thought on “Як колядували в Пугачово в 2021 році”

Залишити відповідь