Як навчити дітей не смітити

Paulina, На здоров'я
24/02/2018, 1 Comment

“Коли моєму синові було років сім, і ми всією поки ще маленькою сім’єю їхали кудись за місто, заїхали на заправку, купили морозива і їдемо, отримуємо задоволення: літо, спека, морозиво, дружина, син, благодать…

Тут мій син відкриває вікно і викидає обгортку. Швидкість автомобіля була невеликою і я зміг дуже швидко зорієнтуватися і припаркувати машину на узбіччя.

Мовчки вийшов з машини, відкрив багажник, звільнив від продуктів один з ашанівскіх пакетів, вивів сина з машини і попросив зібрати все сміття з узбіччя. У сина гординя, ще й дружина спробувала заступитися …

Але жінка була відправлена ​​в машину слухати музику, а синові пояснив, що поки він не принесе мені повний пакет сміття, ми далі не поїдемо, і відповідно всіх «ніштяків», обіцяних нами, вже не буде.

Син спочатку зі сльозами, а потім з якимось азартом на очах пішов збирати сміття. Я взяв другий пакет і пішов поруч.

За неповних півгодини ми очистили маленьку ділянку дороги від слідів життєдіяльності нашого народу і повернулися в машину.

Далі я пояснив синові, чому він пішов збирати сміття – тому що Україна це його Батьківщина, а Батьківщину треба любити. Говорив багато, нудно (як вважає моя дружина), з прикладами, але так, щоб він зрозумів.
А в кінці син запитав:
– А чому ти пішов збирати за мною?
– Те, що ти кинув обгортку в вікно – це, в першу чергу, моя помилка. Я прогавив щось в твоєму вихованні, і тому повинен був понести покарання разом з тобою.

Скоро синові буде 13 років, у нього дві маленькі сестрички, і вчора я з задоволенням спостерігав, як він вчить їх не смітити…”

***

Цю  історію розмістив у своєму фейсбуці Тихон Кульбака. Отець Тихон – священник з Донецьку. З початку війни він скіко міг допомагав своїм прихожанам. В 2015 році 12 днів провів в полоні у бойовиків “ДНР”, пережив там знущання, розстріли, діабетичну кому. Тепер живе і служить у Львові, очолює Спільноту біженців зі Сходу України. Бульш про отця Тихона Кульбаку можня прочитати тут

Священник Тихон Кульбака отримав психологічну освіту, заснував в фейсбуці спілку, де публікує ненавязливі, мудрі та веселі історії на всі випадки життя – Духовно-психологічна порадня

1 thought on “Як навчити дітей не смітити”

  1. Вадим сказав:

    Па больш такiх артыкулау! Вельмi цiкавы зьмест. Яны выхоуваюць у нас павагу да роднай зямлi, а з тым i патрыятызм.

Залишити відповідь