Ясельду пересипали для того, щоб прочистити русло

ПроСВІТ, Новини
28/10/2019, 3 коментарі

Критичною ситуації там немає. Все там нормально. Просто підчищається русло. Перекрили канал, щоб почистити. Тому що машиніст екскаватора не бачить дна – і очищення виходить неефективним, – так прокоментував ситуацію на річці Ясельда, русло якої нещодавно пересипав місцевий рибгосп, перший заступник голови Березовського райвиконкому Михайло Крейдич. За його словами, після проведення робіт рівень води на ділянці підніметься.

Ситуацію контролюють працівників інспекції природних ресурсів та охорони навколишнього середовища.

Катастрофи там немає, заморів риби немає. Просто йдуть роботи на цій ділянці з розчищення русла від мулу, – зазначив головний спеціаліст Березовської інспекції природних ресурсів та охорони навколишнього середовища Євген Кузьмич.

У різних місцях наповнюваність річки різна. Говорити про те, що води зовсім немає – не можна, – каже заступник начальника Березівської міжрайонної інспекції охорони тваринного і рослинного світу Ігор Каленько.

Роботи на Ясельді відомі фахівцям обласного комітету природних ресурсів і охорони навколишнього середовища.

Ділянка каналу довжиною 7 км, яка примикає до території рибгоспу «Сілець», зараз чистять, щоб була можливість перекачувати воду назад у водосховище Селець. Тому що там склалася критична ситуація з рівнем води. З 2015 року у нас маловодні роки, снігу практично немає, температури високі. Через це рівень води у водосховищі Селець близький до критичного. Зараз йде скидання води зі ставків рибгоспу. Частина її насосами закачується в водосховище, щоб забезпечити необхідний рівень води. Проблема в тому, що ділянка каналу, по якому вода повертається в водосховище, сильно замулений і фактично всю воду насоси звідти викачують за півгодини. Для того щоб вода, яка скидається з ставків, забезпечила необхідний для роботи насосів рівень води в каналі, зараз проходить чистка русла каналу. Після виконання робіт в каналі рівень води підвищиться і насоси зможуть більше води відкачати в водосховище. Для того щоб більш ефективно виконувати екскаваторні роботи з очищення, була зроблена земляна перемичка. Коли роботи виконають, її приберуть. На водність Ясельди ці роботи ніяк не впливають, – пояснив  заступник голови обласного комітету Сергій Вікентійович Шилінчук.

За матеріалом Тут.бай

 • 1
  Поділитися

3 thoughts on “Ясельду пересипали для того, щоб прочистити русло”

 1. Прочытав ” З 2015 року у нас маловодні роки, снігу практично немає, температури високі.” Зразу пырыд гочыма появылыся дрынажны керамічны трубочкы, якыйі в 1967 роцы сэдячы в траншэйі ковшовы укладчыка стекловатію на стыках обгортвав, а також пмытаю ек будучы в Псышчывы колыся спеціально чырыз Опырэво ходыв пышком чырыз болото аж до самійі Ясельды…
  З павагай да неабыякавых. (Сарказм: хорошо что упоминается 2015 год, а не предыдущий… )

  1. Віктор Місіюк сказав:

   То може воно не випадково з 2015 року в прямому сенсі атмосфера накалилася?

 2. мыкола сказав:

  Зимой 2015 года был в Скиту у староверов в Псковской области. В одной из книг прочел предсказание старовера:2015,2016 2017 буду самыми жаркими на земле. В Белорусии и Украине пропала вода в колодцах и обмелели озера и реки в Австралии и Сша и т.д.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *