Яскраві представники мікросвіту

ПроСВІТ, На здоров'я
02/10/2021, Leave a comment

Кому не знайомі часті, рясні і монотонні осінні дощі? Саме завдяки зливам, кожен, хто найближчим часом збереться на прогулянку в Біловезьку пущу, має всі шанси помилуватися унікальними організмами – міксоміцетами або слизовиками.

рід Lycogala

Це справжнісінькі живі «скам’янілості», що з’явилися на нашій планеті, як мінімум, півтора мільярда років тому. Втім, незважаючи на такий значний вік, вчені до цих пір сперечаються про саму природу цих істот – адже їх неможливо віднести до жодного з трьох відомих царств живих організмів – ні до рослин, ні до тварин, ні до грибів. Багато відносили цих «звіряток» до грибів-тварин, що досить-таки близько до істини. Якщо подивитися на життєвий цикл міксоміцетів, то в юному віці багато хто з них нагадує нижчі тварини, а в зрілому віці вони стають схожі на звичайні гриби і утворюють плодові тіла.

рід Fuligo

І хоча розмірами ці маленькі «сутності» дуже і дуже невеликі – часто лише кілька міліметрів – виявити їх досить легко, особливо в дощову, сиру і вологу погоду. Видає цих істот незвичне «нелісове» забарвлення – яскраво-рожеве, помаранчеве, жовте, біле, яскраво-червоне або глянцево-чорне. А ще ці дивовижні організми бродять по лісі, тому що у них є маленькі ніжки, ну або як би «ніжки». Насправді, звичайно, ніяких ніг у слизевиков немає, пересуваються вони швидше як амеби. Рухаються дуже повільно – всього кілька міліметрів на годину. Але зате вони рухаються цілком цілеспрямовано – або ближче до їжі, або у вологі і темні місця, що б там зачаїтися, ну або вище і ближче до сонечка, коли настає пора розмноження.

рід Trichia

Якщо ви побачите в лісі на старому напівзруйнованому пні, на сушняку або навіть просто на листках і гілочках моху яскраві плями, трохи схожі на крихітні коралові рифи – будьте впевнені, ви знайшли слизовиків. І ще порада – в пошуку вам дуже придасться збільшувальне скло і фотоапарат з макрозйомкою. Розглянути всю красу і принадність цих«космічних прибульців» часто можна тільки при значному збільшенні.

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь