Індикатор корінних старовікових лісів

ПроСВІТ, На здоров'я
25/03/2020, Leave a comment

В південній частині Біловезької пущі (Білянський лісництво) зацвіла рутвичка звичайна ( Isopyrum thalictroides L.). Рутвичка рідкісна охороняєма рослина II категорії національного природоохоронного значення. Це реліктовий за походженням пребореальний середньоєвропейський гірський вид, який в Республіці Білорусь республіці знаходиться на північно-східній межі ареалу. Найбільша за площею (до декількох гектар) і чисельністю популяці рутвички, яка є індикатором корінних старовікових лісів, росте в пущанскіх ясеневих, дубових і грабових лісах.

IMG_0552.jpg
Надзвичай ранній початок цвітіння (фотографії з 19 березня) не властиве для рутвички, хоча вона є ефемероїдів, які цвітуть ранньою весною. За даними багаторічних спостережень, в Біловезькій пущі рутвичка цвіте в другу декаду квітня, тобто фактично, місяцем пізніше. Раннє цвітіння пов’язане, звичайно, в першу чергу з надзвичайно теплою і безсніжною зимою.

IMG_0549.jpg

Настільки раніше цвітіння зафіксовано тільки в південних частинах пущі. У більш північних районах рутвичка ще в стадії бутонізації, там тільки починають розпускатися перші бутони.

IMG_0535.jpg

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *