У верхів’ях Прип’яті підтопило понад 1000 гектарів

Жителі трьох районів Волині постраждали від підтоплення
Жителі північних районів Волині – Любешівського, Камінь-Каширського та Ратнівського – потерпають від підтоплень. У цих районах у воді – 1200 гектарів сільськогосподарських угідь, частина житлових будинків і господарських споруд.

Жителі трьох районів Волині постраждали від підтопленняДепутат Любешівської об’єднаної територіальної громади Сергі Неймарк каже, ще влітку мешканці сіл Цир та Лахвичі нарікали на стан водовідвідних каналів:

«У тих селах, навіть коли пройде дощ, вода підтоплює городи. В 2017 році в Любешові очистили канал, який з’єднує річку Коростинку з річкою Стохід і люди відразу відчули результат».

«У селі Лахвичі дуже давно не чистили систему каналів, в результаті чого вони перестали пропускати воду. Зараз підтопило дороги, городи. Така вода нищить посіви, адже в людей на полях озимина росте. Крім того, зараз вони не можуть завезти на поля добрива та перегній. Я вже піднімав питання щодо очищення каналів, проте влада не відреагувала», – додає депутат Любешівської громади Анатолій Мельник.

Найгостріше проблема підтоплення в Камінь-Каширському районі – вода вже стоїть під хатами.

«У районі дуже багато відкритих водойм, і чи не уся територія – в низовині. Щоб убезпечити від підтоплення села, які знаходяться біля річки Турія, потрібно будувати дамбу. Проте, на це треба шалені кошти. В районі вже давно прийнятий бюджет на 2018 рік, в якому передбачені кошти на такі надзвичайні ситуації. Тож, думаю, що за першим зверненням сільських голів їх будуть надавати», – каже депутат Камінь-Каширської райради Сергій Лях.

У Ратнівському районі вже підтоплені 110 гектарів людських городів та паїв. За словами голови Ратнівської райради Михайла Макарука критичної ситуації, на щастя, поки що немає – воду, так би мовити, підсушує мороз:

«Проблема підтоплення в Ратнівському районі виникає з року в рік, адже не прочищені 12 кілометрів русла річки Гринище. Наразі ми виготовляємо проектно-кошторисну документацію на ці роботи і в разі наявності коштів в районному бюджеті, вони будуть виконані».Жителі трьох районів Волині постраждали від підтоплення

За словами , в державному і в обласному бюджетах є екологічний фонд, кошти в якому передбачені на відновлення меліоративних систем і каналів.

«Минулоріч були проведені меліоративні роботи в Любомльському і Шацькому районах аби знизити ризик підтоплення населених пунктів та людських полів. Вважаю, що робота з розчищення водовідвідних каналів та укріпленню дамб повинна проводитися системно, а не тоді, як вже лихо прийде. Наразі, варто було б скликати екологічну комісію обласної ради. Саме в компетенції тамтешніх депутатів розібратися з цими проблемами та скерувати кошти на їх вирішення», – підсумовує депутат Волинської облради Вячеслав Рубльов.

За матеріалом ЗІК

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *