18 раніше невідомих місць поховання

ПроСВІТ, Новини
25/08/2021, Leave a comment

Прокуратура Брестської області встановила 18 раніше невідомих місць поховання часів Другої світової війни.

В урочищі Бронная Гора в Березівському районі було знищено понад 48 тисяч осіб. Це можна порівняти за кількістю з населенням довоєнного Берестя. У 1942 році недалеко від залізничної станції місцеві жителі (близько 1 тисячі чоловік, згодом розстріляні) викопали за наказом гітлерівців близько десятка величезних могил для жертв.

Місцеве населення не забуло жахів війни, які їм довелося пережити.

Як випливає зі слів Г., 1936 року народження, в 2 кілометрах від її будинку знаходилося місце, куди привозили людей на розстріл, в тому числі з Берестя. Постріли були чутні кожен день. Від дорослих вона дізналася, що фашисти на немовлят куль не витрачали, а розбивали їхні голови об дерево і кидали в яму. Найчастіше це відбувалося на очах у матерів. Перед відступом карателі зігнали чоловіків із сусідніх селищ для розкопки і спалювання трупів. Живими їх більше ніхто не бачив.

Антоніна Л., 1925 року народження, повідомила, що в 1942 році її батька попередили, що черга на вивезення в Німеччину дійшла до села Совино, де вона проживала. Її сім’я і кілька односельчан змогли своєчасно сховатися в партизанському загоні. Багатьох в селі німці спалили прямо в будинках.

За матеріалом Генеральної прокуратури Респубілки Білорусь

Залишити відповідь