25 сортів кавунів

ПроСВІТ, На здоров'я
07/09/2020, Leave a comment

Василь Сидорук кавунами займається другий рік. Із насінин вирощує у теплиці розсаду, потім висаджує у поле і доглядає. Торік, каже фермер, було два гектари, цієї весни збільшив площу і кількість сортів. Зі слів чоловіка, погода цього року не сприяла врожайності баштанних.

Поганий старт був. Коли садили, були холодні дощі. Вісім з половиною тисяч саджанців мусив пересадити. Не зміг другий раз культивацію зробити, зілля дуже багато, бо хімію не використовую. Тільки сапка і культиватор“, – каже Василь Сидорук.

Волинські кавуни: де і як вирощують

Баронеса” – один із 25 сортів кавунів які посадив фермер. Вирощує їх поблизу села Мирин Квельського району. Площа баштану – п’ять гектарів. Від хвороб захищає рослину біопрепаратами. Нині збирає врожай. Каже: вродило на 30% менше. Торік було по 60 тон з гектара, зараз – близько 40-ка.

Волинські кавуни: де і як вирощують

Це у нас кавун “Бонта“, гібрид. Шкірка тоненька, у середині червоний. Дуже солодкий, перший рік його саджу, дуже задоволений. Приїздять люди для себе купують, на магазини купують. Мають оптом забирати“, – розповів він.

Волинські кавуни: де і як вирощують

Василь Сидорук розповідає про експериментальну ділянку: на ній садив по сто саджанців різних сортів. Серед них – “Місячний кавун“, каже фермер. Випробовує різні сорти, щоб обрати найкращі для місцевих умов.

 За матеріалом Суспільне

Залишити відповідь