32 мільйони отримала соціальна сфера сусідніх з РАЕС територій

Постановою Кабміну України 30% субвенцій на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження атомних електростанцій призначено для обласних бюджетів, 55% для бюджетів районів та міст обласного підпорядкування, 15% для бюджетів міст-супутників.

У 2017 році уряд спрямував більше 32 мільйонів гривень державної субвенції Рівненської АЕС Рівненській області (обласна частка) – 7 млн. 18,3 тис. грн.; Волинській області (обласна частка) – 2 млн. 757,9 тис. грн.; Маневицькому району (Волинська область) – 7 млн. 227,6 тис. грн.; Володимирецькому району (Рівненська область) – 9 млн. 895,9 тис. грн.; Сарненському району (Рівненська область) – 646 тис. грн.; Костопільському району (Рівненська область) – 153,6 тис. грн.; м. Вараш (Рівненська область) – 4 млн. 888,1 тис. грн..

У місті-супутнику РАЕС Вараш проведено поточні ремонти захисних споруд цивільного захисту/оборони – сховища та протирадіаційного укриття, кабінету цивільного захисту ЗОШ №4, приміщень ЗОШ №5. Найбільше видатків минулого року було спрямовано на заміну вікон та дверей в дитячих навчальних закладах (ясла-садки) №3, №4, №6 та №8.

Громада Володимирецького району спрямувала кошти на ремонти фельдшерсько-акушерського пункту в с. Половлі, Сопачівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ», внутрішніх санвузлів Рафалівської ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів, протирадіаційних укриттів Володимирецької ЗОШ №1 та Володимирецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ».  

За кошти рівненської обласної частки субвенції проведено поточні ремонти у протирадіаційних укриттях Рафалівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Городецького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –ДНЗ» та Сваринівського НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – ДНЗ». Крім того, за рахунок субвенції минулого року, із залученням обласної частки, продовжено будівництво ЗОШ І-ІІ ступеня у с. Озерці через аварійний стан діючої школи. Загальнокошторисна вартість об’єкта становить 42 млн. 684,34 тис. грн.  Також, на виконання вимог пожежної та техногенної безпеки, передбачено спорудження протипожежної насосної станції та пожежних резервуарів, а для забезпечення санітарно-гігієнічних вимог – будівництво котельні на твердому паливі, системи водопостачання з власної свердловини та системи водовідведення з локальними очисними спорудами.

У Маневицькому районі виконано капітальні ремонти частини господарського корпусу Маневицької центральної районної лікарні, котельні із заміною твердопаливного котла поліклінічного відділення Маневицької ЦРЛ, Маневицького районного будинку культури, клубу в с. Лісове. Проведено поточний ремонт фельшерсько-акушерського пункту в с. Довжиця, придбано засоби індивідуального захисту «Калій йодид», розповсюджено друковану продукцію «Радіаційна безпека і захист населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій» в рамках навчання населення з користування об’єктами спеціальної і соціальної інфраструктури та засобами індивідуального захисту. Здійснено капітальні ремонти НВК «Маневицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 гімназія ім. А.П.Бринського», фасаду школи №1 смт. Маневичі, школи в с. Костюхнівка; доріг в селах Кукли, Комарове, Будки та Заріччя; водопроводу с. Нові Підцаревичі; ФАП в с. Заріччя; будинку культури в с. Красноволя. Проведено реконструкцію вуличного освітлення в с. Прилісне та реконструкцію котельні із встановленням твердопаливного котла та заміною димової труби школи в с. Цміни. Також зроблено поточні ремонти доріг в с. Майдан-Липненський та с. Граддя; покрівлі ФАП в с. Лісове; шкіл в селах Куликовичі, Колодії, Старий Чорторийськ та Кукли.

У Cарненському районі проведено капітальні ремонти садочків у селах Велике Вербче та Бутейки, поточний ремонт клубу в с. Вирки, а також придбано препарати стабільного йоду для захисту населення.

В Костопільському районі виконано поточний ремонт дорожнього покриття у с. Гута. За кошти з обласної частки субвенції здійснено білощебеневе покриття доріг у с. Гута, закуплено препарати стабільного йоду та засоби захисту органів дихання (респіратори) для сіл Осова та Гута.

За матеріалом прес-центру РАЕС

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *